• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#75
(16-12-2019, 19:57)brendy napisał(a): Komuś w ogóle udało się wgrać obrazek przez eve do arduino? Agregacik ma Ft810 i nie może wygenerować kodu do arduino. Czy jest jakaś osoba która ma to podłączone i działa?
Z EVE nie wgrasz obrazka do Arduino. Może wygenerować kod, który kompilujesz na Arduino. Skompilowany kod wgrywasz na płytkę Arduino.
Nawet jak jest problem z wygenerowaniem kodu czy kompilacją to generujesz kod kod przez "Export HAL(FTDI) Projects" i modyfikujesz kilka funkcji. Jak pamiętam wystarczy te
Kod:
void Ft_GpuEmu_SPII2C_begin()
{
FT800EMU::SPII2C.begin();
}
void Ft_GpuEmu_SPII2C_csLow()
{
FT800EMU::SPII2C.csLow();
}
void Ft_GpuEmu_SPII2C_csHigh()
{
FT800EMU::SPII2C.csHigh();
}
void Ft_GpuEmu_SPII2C_end()
{
FT800EMU::SPII2C.end();
}
uint8_t Ft_GpuEmu_SPII2C_transfer(uint8_t data)
{
return FT800EMU::SPII2C.transfer(data);
}


(16-12-2019, 19:57)brendy napisał(a): Czy do wyświetlenia jednego obrazka i ikony w tle wystarczy arduino mega?
Czy wystarczy mega? Nie wiem i ręce opadają!
Już pisałem kilka razy i nie odpowiedziałeś jakiej wielkości są obrazki i czy będziesz używał JPEG. Wróżbitą Maciejem nie jestem. a i on pewnie nie odpowiedział by na to pytanie ale zawsze możesz spróbować.

(16-12-2019, 19:57)brendy napisał(a): I co z wyświetlaczem bo wcześniej semi pilecales FT810, ale z nim widzę jest problem bo Agregacik taki ma
To, że Agregacik ma problem nie oznacza, że ty będziesz miał. Tak się rodzą mity. Ktoś czegoś nie potrafi i niektóry myślą, że układ czy program jest zły.
Ja problemu z FT800 nie miałem. na Elektrodzie jest kilka wątków związanych z FT800, z których jasno wynika, ze wyświetlacz działa. Są też poradniki jak np http://www.jarzebski.pl/arduino/komponen...ft800.html Wiem, ze te przykłady na arduino działają bo widziałem.


PS
NEXTION nie rozwiąże problemu, jak jakiś "zgrzyt" ma być, to czy FT800, NEXTION, czy wyświetlacz ze sterownikiem czy sam panel, to "zgrzyt" będzie.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość i próbować. Wiedza wskazana, jak się wie czego się szuka, to szybciej się znajdzie.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486 - przez semi - 16-12-2019, 20:44

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości