• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ESP8266 + Mega wiesza się...
#9
Jeśli używasz jako modem sprawdź jaką masz wersję firmware, wgraj najnowszą. Tu na forum i na Elektrodzie w dziale ESP  było kilka tematów o tym np., są fotki, linki, programy, jeśli firmware od AI to może być nawet komenda AT i sam pobierze najnowszą wersję. Jeśli chcesz użyć mechanizmu resetowania modemu to można to zrobić podpinając jeden pin modemu do MEGA, teraz masz CH_PD lub RST stale stan wysoki tymi rezystorami na pająka, możesz podawać sygnał wysoki/niski i resetować/włączać/wyłączać (oczywiście przez dzielnik/konwerter poziomów logicznych).
Niestety nie wiele więcej mogę zaproponować, gdy zaczynałem się bawić z ESP była już opcja by swój program wgrać do ESP i mniej niż po tygodniu rozgryzania modułu w trybie AT porzuciłem tę opcję. Wszystko co robisz na MEGA może policzyć ESP nawet 100x szybciej, jeśli brakuje pinów lub ADC (w MEGA działa lepiej) to możesz skomunikować te dwa uC po UART i zlecić dodatkowe prace IO dla MEGA, a całość komunikacji WIFI i zarządzanie projektem zostawić ESP.
Chyba do każdego modułu ESP można wgrać firmware AT (to też jest opisane na Elektrodzie, ktoś miał problem z wgraniem do WEMOS), Wemos działa stabilnie, mam mikro serwery WWW do liczników prądu czy monitory temperatury i działają miesiącami podłączone do ładowarki USB po Samsungu. Mogłyby latami, ale co jakiś czas wracam do zabawy z Arduino, dodaję opcje i przez WIFI wysyłam im nową wersję programu. Biblioteki Arduino do komend AT zostały przez to raczej porzucone, bo po co rozwijać słabszą opcję. Jeśli szukasz jakiś przykładów/gotowców to łatwiej znajdziesz te, gdzie ESP jest autonomicznym uC programowanym z Arduino.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: ESP8266 + Mega wiesza się... - przez kaczakat - 11-12-2019, 21:09
RE: ESP8266 + Mega wiesza się... - przez kaczakat - 11-12-2019, 21:57
RE: ESP8266 + Mega wiesza się... - przez semi - 11-12-2019, 22:45
RE: ESP8266 + Mega wiesza się... - przez kaczakat - 11-12-2019, 23:06
RE: ESP8266 + Mega wiesza się... - przez semi - 12-12-2019, 10:09
RE: ESP8266 + Mega wiesza się... - przez kaczakat - 12-12-2019, 15:52

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości