• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc z programowaniem krokowca
#1
Cześć wszystkim, 
Jestem tutaj nowy, jak również jestem zupełnym świeżakiem jeśli chodzi o arduino. 
Płytkę Arduino UNO wraz z silnikiem krokowym 28BYJ-48 5V oraz sterownikiem ULN 2003, zakupiłem na Botlandzie, ponieważ jest mi ona potrzebna do realizacji mojej pracy dyplomowej. 

Przejrzałem sobie youtuba i jest tam kilka filmów instruktarzowych, ale nie do końca chodzi o to, co musi znaleźć się w mojej pracy. 

Mianowicie chodzi mi o to, że mam wałek na którym znajduje się koło pasowe zębate i takie samo koło pasowe zębate znajduje się na wale silnika. Są one połączone paskiem zębatym i w ten sposób przenoszony jest napęd z silnika na wał uchwytu. 

Silnik musze zaprogramować w taki sposób, aby przy pomocy guzików, które znajdują się w zestawie z arduino (arduino KIT K000007) można było przestawiać go o około 5 stopni +/- , 30 stopni +/- , 90 stopni +/- . Ma to działać na takiej zasadzie, że wcisne guzik, on przestawi się o te dajmy na to 5 stopni i zostanie w tej pozycji. Kilkne znow 5, to przstawi się na 10 stopni i zostanie w tej pozycji. A jak będę chciał wrócić do położenia 0 to będę musiał kliknąć dwa razy -5 stopni. 
Dodatkowo czy byłaby możliwość stworzenia, aktualnie wyświetlanego kąta na wyświetlaczu LCD? 

Czy jest to możliwe do zrealizowania i jaki jest tego stopień trudności, czy taki laik jak ja sobie z tym poradzi? 
Od czego się zabrać, bardzo proszę Was o pomoc 
Pozdrowionka Smile 
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Pomoc z programowaniem krokowca - przez micrusek95 - 27-07-2020, 09:30
RE: Pomoc z programowaniem krokowca - przez kaczakat - 27-07-2020, 23:21

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości