• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czas pracy na baterii - obliczenia vs realia
#7
(17-11-2020, 15:49)kaczakat napisał(a): HT7333 może być wystarczające, tylko 4uA własnego użycia gdy reszta śpi, do 12V na wejściu, wydajność do 250mA. Oczywiście wszystko powyżej 3.3V zamienia na ciepło.

Dzięki. Spróbuję z tym stabilizatorem, ale już przy czujniku ruchu.

W przypadku jednostki pomiarowej z wykorzystywaniem DHT22 udało mi się zbić zużycie z ponad 3mA na godzinę do 0,25mA na godzinę - testy nie są może idealne ale i tak widać różnicę.

Testowałem wersję 1 i wersję 2 po zmianach w ten sposób, że odpalałem jednostkę na w pełni naładowanym ogniwie; po 24 godzinach ponownie ładowałem ogniwo i sprawdziłem ile mAh ładowarka dobiła do pełnego naładowania baterii.
Po dwa testy na wersję. Przy dłuższym czasie testu prawdopodobnie wynik byłby obarczony mniejszym błędem.

Zejście z ponad 3mAh do 0,25mAh jest dla mnie na chwilę obecną satysfakcjonujące Smile

Wprowadzone zmiany:
  • zasilanie DHT22 bezpośrednio z pin-u analogowego Arduino (zamiast vcc) i odłączanie zasilania na czas kiedy DHT nie jest używane;
  • zmniejszenie radio.setPALevel z RF24_PA_MAX do RF24_PA_HIGH;
  • zamiast pomiaru i wysyłania temperatury i wilgotności co 15 min (dwa posty jeden po drugim); pomiaru dokonuję co 5 min, ale wysyłam temperaturę lub wilgotność tylko jeżeli uległa zmianie o określoną wartość; wymuszam wysyłkę danych przynajmniej raz na 3 godziny.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Czas pracy na baterii - obliczenia vs realia - przez javjaff - 21-11-2020, 22:37

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości