• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wielowątkowość - aplikacja inteligentny dom
#6
Oj chyba nie jest tak prosto jak piszesz. Albo jak coś źle rozumiem. Z tego co patrzyłem w specyfikacji procesora Atmel ATmega2560 nie wszystkie wejścia da się podpiąć pod ten rodzaj przerwania. Na 16 z nich tylko 8 jest da się podciągnąć pod te przerwanie.

A tak jak pisałem mój docelowy projekt powstaje pod Controlino - a tam nie ma możliwości aby dowolnie przepinać wejścia. Akurat potrzebuję wszystkich analogowych.

Pomysł mam inny - mogę pod wejście interrupts - IN0 labo IN1 zmostować ze wszystkimi wejściami za pomocą diody. Wówczas na jakimkolwiek jak zmieni się stan to będę mógł sprawdzić wszystkie.

Ale z tymi przerwaniami to średnio fajne rozwiązanie. Bo jeśli przykładowo w tym czasie alarm w domu wykryje pożar i po API wyśle komunikat aby wyłączyć wszystkie odbiorniki to ja będę miał zajęte. Albo wystarczy, że ktoś przytrzyma jeden włącznik na dłużej i serwer nigdy nie odbierze informacji po sieci - cały czas będzie trwało przerwanie.

Fajne ale nie do końca mnie satysfakcjonuje.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Wielowątkowość - aplikacja inteligentny dom - przez kamil2234 - 08-03-2021, 23:21

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości