• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 klik ;)
#1
Witam, właścicielem arduino jestem już kupe czasu. Służył mi do wielu projektów zaczynając od zapalenia światła przez sms do oświetlenia pokoju na ws2812b. Ale nie o tym, praktycznie nigdy nie napisałem kodu sam.. No niestety nie czułem takiej potrzeby ale aktualnie muszę napisać coś na 9.03, do rzeczy.
Posiadam arduino leonardo do którego podłączony jest przełącznik pod pin 2. Przełącznik ten ma działać tak że, po naciśnięciu na pinie 10 nie będzie sygnału ale po 3 kliknięciach przycisku a potem naciśnięciu tego samego przycisku na pinie 10 będzie już sygnał (załączenie mosfeta) i w drógą strone. Po 3 krotnym szybkim naciśnięciu przycisku a późniejszym naciśnięciu przycisku znów nie będzie napięcia na wyjściu (pin 10). Chodzi mi o taki "3 klik". Niestety siedze nad tym od wczoraj i nie mam kompletnego pomysłu jak to napisać. Nie chce żeby ktoś mi tłumaczył jak mam to napisać. Znaczy chce Wink Ale potrzebuje ten kod na szybko, dopiero po tym jak zobacze że to działa będę go analizował.. Byłby ktoś w stanie takie cuś napisać? Lub może ma ktoś taki kod.. Jeśli chce ktoś jakąś dobną zapłate to proszę się odezwać na pw. (Wiem że od tego jest jakaś giełda ale to takie wtrącenie do wątku).
Jeśli wybrałem zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
3 klik ;) - przez br004d - 08-03-2021, 02:06
RE: 3 klik ;) - przez Jarewa0606 - 08-03-2021, 06:53
RE: 3 klik ;) - przez br004d - 08-03-2021, 16:20
RE: 3 klik ;) - przez Jarewa0606 - 08-03-2021, 18:03

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości