• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino nano Modbus i czujnik VL53L1X
#2
To co pokazałeś to żaden modbus tylko komunikacja szeregowa po RS485. Jak chcesz mieć w tym urządzeniu modbus to musisz znaleźć bibliotekę albo ją sam wymyślić. Oczywiście żaden modbus nie jest do tego niezbędny, może być i tak jak jest że Arduino wysyła dane w stałej częstotliwości np. co 100ms aktualny pomiar, albo robi go tylko na zapytanie, albo robi co ile się da, a wysyła tylko na zapytanie ostatni dostępny.
W pokazanym przykładzie dwa razy odczytujesz czujnik i dwa razy wysyłasz, raczej bez sensu bo mogą to być różne wartości, ja bym robił raczej 1 odczyt i dwa wysłania w wybranym interwale czasowym zdolnym do obsłużenia przez czujnik. Jeśli czujnik jest dość wydajny to może nawet zapchać Ci magistralę na 9600, bo masz odczyty 400kHz a wysyłasz 9,6kHz.
W bibliotekach Arduino jest mnóstwo do wyboru, akurat ja nie korzystałem z tej strony modbus, używam jednego Arduino do odczytu licznika i wysyłania danych do wizualizacji na Thinkspeak.
To czego szukasz to pewnie slave, zawiera to biblioteka np. Modbus-Master-Slave-for-Arduino @author Samuel Marco i Armengol. Większość bibliotek to Master do odczytu istniejących slave z tym protokołem.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Arduino nano Modbus i czujnik VL53L1X - przez ukffun - 09-10-2021, 21:20
RE: Arduino nano Modbus i czujnik VL53L1X - przez kaczakat - 09-10-2021, 22:09

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości