• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sleep zliczanie czasu włącz pin Attiny
#5
kaczakat dzięki za podpowiedzi.
To prawda proc jest nowy i jest mało informacji na ten temat używam go od jakiegoś czasu i uważam że to jest rewelka powoli wgryzam się w temat nowych fajnych możliwości ma full długo by pisać. Datasheet już czytałem cały po kilka razy?
Chyba sam sobie odpowiem posiada wbudowany RTC. Spr i działa wybudza proc z uśpienia, kiedy zadeklaruje programowo RTC to pobór prądu z 130nA wzrasta tylko do 930nA w trybie sleep. Nie użyłem tego zegara że względu wiadomego że jest nie dokładny bo wiadomo korzysta z wew oscylatora, ale jeśli chcemy żeby wybudził się np co 3dni cyklicznie to jak najbardziej wtedy czas będzie się rozjeżdżał, ale zegar będzie wybudzal proc cyklicznie pobierając przy tym 930nA w trybie sleep.
Licznik czasu rzeczywistego jest jak WDT w trybie przerwań, który jest w klasycznym AVR. W tych nowych seriach WDT może tylko zresetować urządzenie. Przerywanie w określonym czasie odbywa się teraz za pomocą RTC i PIT.
Dziala tak jak chciałem rejestr RTC PIT załatwił sprawę.Trzeba używać PIT, ponieważ jest to jedyne przerwanie czasowe, którego możemy użyć w trybie Power Down.
 
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Sleep zliczanie czasu włącz pin Attiny - przez brendy - 08-02-2022, 00:27

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości