• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z komunikacją radiostacji z Arduino Uno RS232
#14
No i po to są właśnie kursy Arduino, by nie musieć cieszyć się z gotowców znalezionych w sieci.
Jest wiele technik by zrealizować taką zależność, ale trzeba trochę popisać własnych kodów, bo na razie Twój poziom jest na tyle niski, że w ogóle nie zadajesz prawidłowego pytania, albo przyjmujesz jakieś dziwne założenia.
Ja z kolei nie mam pojęcia jak są zbudowane anteny, ale z kodu postu #1 odniosłem wrażenie, że gość dla pasma
// 10m band nie włącza 1 przekaźnika by uruchomić dla tej opcji 1 antenę, tylko odpowiednią ich kombinację, część jest włączana, część wyłączana. Tak jakby budował antenę pod pasmo z wielu komponentów. Czy tam aktywuje jakieś pasma w urządzeniu? No tak czy inaczej jak ma być określona kombinacja to masz zrobić taką kombinację, tylko założenia zmieniasz w tej części gdzie jest ten blok program: if (qrg[1] == '7'), jeśli ta sama kombinacja ma być dla if (qrg[1]=='3' to po prostu w tej linii robisz if (qrg[1] == '7' or qrg[1] == '3' ), w tej sekcji ustawiasz wyjścia do anten takie jak pasują do pasma // 40m band oraz // 80m band (nawet jeśli w tym przykładzie łączenie 40 i 80 jest bzdurą).
a całą sekcję qrg[1]=='3' usuwasz, albo // - zakomentowujesz.
Zresztą on tam też ma taki przykład, or to to samo co || - czyli operator logiczny LUB. Te && to AND. Czyli KURS?
Ma tam taki przykład, gdzie muszą być znaki w tablicy w kombinacji 2 i 8 lub 2 i 9 to wtedy odpala zestaw dla band 10m.
Albo nie rozumiem pytania...
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z komunikacją radiostacji z Arduino Uno RS232 - przez kaczakat - 30-09-2022, 02:36

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości