• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powolne działanie przy czujnikach temperatury
#1
Cześć, zastanawiam się czy w ogóle jest możliwe aby jakoś podzielić odczyt z temperatury bądź wykorzystać jakieś metody aby wykrzesać jeszcze trochę prędkości z mikrokontrolera. Mianowicie chodzi o to że mam sterownik pomp 2 przekaźniki 3 czujniki ds18b20 enkoder, wyświetlacz i buzzer działanie proste załączanie wyłączanie pomp w zależności od różnych sytuacji oraz histerezy różne powiadomienia dzwiękowe i alarmy wszystko podgląd na wyświetlaczu i całe menu przeróżnych ustawień, program napisany na timerkach jedynie krótkie delaye do wyeliminowania drgań styków i chodzi o to że pętla przelatuje 13500 razy na sekundę a kiedy włącze odczyty z 3 termometrów zwalnia do 2 razy na sekunde wszystko byłoby dobrze bo to wystarczająca prędkość lecz chciałbym chociaż co 100ms zmieniać ton na buzzerze kiedy jest skrajna temperatura (po prostu włączyć syrene) lecz wolna pętla mi na to nie pozwala i efekt syreny jest słaby. Mimo iż funkcje alarmu nie mam w loopie nawet dane tylko bezpośrednio działa na nią timer.  I teraz pytanie czy idzie jakoś przyśpieszyć odczyt temperatury z czujników albo wykombinować to w inny sposób aby szło takie operacje robić? dodam że dokładność termometru mam ustawione dosyć nisko więc już w ten sposób nie przyśpieszymy pracy. Nie jest to aż tak potrzebne lecz jakbym chciał budować urządzenie bardziej szybsze jedyną opcją przychodzi mi do głowy drugi mikrokontroler tylko i wyłącznie do odczytu temperatury który wysyłałby na główny mikrokontroler gdzie działa by się reszta szybszych rzeczy.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Powolne działanie przy czujnikach temperatury - przez mateuszmilke97@gmail.com - 26-09-2022, 13:48

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości