• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zegar RTC PCF8563 lub inne zasilanie z baterii. Czy są takie dostępne?
#52
To Fakt one nie rozładowują się liniowo. Największa sprawność utrzymują na poziomie 3.7-3.9V.
Chociaż mam układy pomontowane z układem radiowym lora i 4 razy w tygodniu wybudzanie i przez rok spadło tylko 0.04V w spaniu pobór 1uA. podczas montażu 4.16V i teraz 4.12V, a zamiast tp4 056 stosuje inny system Big Grin powiadomienie na tel kiedy napięcie spadnie do granicy ze trzeba wymienić wtedy wiem na bieżąco jakie jest napiecie i Tina strzela mi co 5 dni raport baterii na tel. Wykorzystując apke telegram.
Wykorzystując nową serię Tiny 12 bitowy przetwornik i stosując tryb akumulacji szeregowej i oversmampling przy odpowiedniej kalibracji dokładność pomiaru napięcia baterii jest do 0.01V , a jak włożyłem to zamrażarki przy -19 odchyl tylko 0.03V te procki to rewelka.

Edit
Minęło prawie 24H w tym wykonały się 2 alarmy i jestem jak narazie pozytywnie zaskoczony cały czas utrzymuje się 3.907V nic nie spadło, a to oznacza że śpi. Poprzednio jak pisałem wcześniej po 12H już wyssało 0.01V.

Edit2
Mija 2 dni pracy timera z całym układem okresowo wybudzam układ z wew RTC co 20min i dopiero spadło 3.907 ->>> 3.906V wygląda na to że wszystko ok.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Zegar RTC PCF8563 lub inne zasilanie z baterii. Czy są takie dostępne? - przez brendy - 11-11-2022, 20:12

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości