• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z komendami "AT" w programowaniu modułu BT na Ardu IDE
#1
Cześć, że jest to mój pierwszy post na tym forum tak że witam wszystkich użytkowników bardzo serdecznie.

Co to samego tematu...
Przerabiam tracker modelarski tak aby komunikował się z radiem modelarskim (TX) które wysyłał informacje telemetryczne do Trackera poprzez moduł BT (RX).

Zarówno nadawanie jak i odbieranie odbywać się a za pomocą modułów BT HM-10 (oryginały)

Problem pojawił się podczas programowania tych modułów BT gdy tylko chciałem zmienić ich prędkość przesyłu danych z 9600 na 115200.
Po wpisaniu komendy AT+BADU4 w oknie dialogowym Adru pokazało się że komenda została zatwierdzona.
Przepiąłem na USB TTL drugi moduł BT w którym również zmieniłem prędkość na 115200 po czy chciałem je z sobą sparować poprzez przypisanie adresu jednego z modułów, wiadomo o co chodzi...
Niestety po tych operacjach przeprowadzonych na modułach (obydwa) nie działają, nie reagują na komendy AT.
Jedyne gdzie widać jakąkolwiek komunikację to gdy podepnę moduł BT pod USB TTL i otworzę okno dialogowe w IDE i chcę się połączyć za pomocą telefonu i widnieje komunikat: OK+CONNOK+LOS�.
Działa to tylko na jednym module przy prędkości 1200, gdy ją zmienię na wyższą/inna są nieczytelne znaki...
Drugi moduł nie reaguje nawet na próbę połączenia przez BT z telefonem, miga tylko czerwony led.

Na koniec dodam że próbowałem wykonywać różne operację takie jak podłączanie rezystora 2K do GND i 1K do RX bezowocnie...

Nie mam żadnych pomysłów co poszło nie tak i czy można to jeszcze uratować, może macie jakieś pomysły jak to ożywić?

PS: próbowałem również komend typu "AT+DEFLAUT, AT+HELP, AT+RESET" niestety efekt ten sam, czyli nic nie działa.

Dziekuję Smile
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Problem z komendami "AT" w programowaniu modułu BT na Ardu IDE - przez Irreneusz Gazda - 15-11-2023, 13:14

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości