• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterowanie silnikiem z czujnikiem przeciążenia
#1
Witam, 
to mój pierwszy projekt więc proszę o łagodne traktowanie. Dopiero zaczynam ogarniać podstawy i póki co błądzę jak dziecko we mgle. 
Chcę stworzyć sterowanie silnikiem elektrycznym w taki sposób, że po naciśnięciu przycisku silnik obraca się i wyłącza po osiągnięciu zadanego poboru prądu. Do tego celu wykorzystałem moduł BTS7960 który na pinach R_IS i L_IS wystawia rosnące napięcie w takim przypadku. Z pomocą arduino udało mi się stworzyć sterowanie z przełącznika i mogę już sterować silnikiem w obu kierunkach, udaje mi się także mierzyć napięcie na pinach R_IS i L_IS póki co połączone na jeden pin A0 i odczytać je przez "serial.println" ale jak teraz mógłbym sprawić aby po osiągnięciu zadanego napięcia arduino zmieniło stan wyjścia do sterowania kierunku z HIGH na LOW? Odnalazłem funkcję Analog Comparator ale nie wiem jak z niej skorzystać i czy to w moim przypadku nie zbytnia komplikacja? Może ktoś ma lepszy pomysł? Mój kod jaki stworzyłem do tej pory umieszczam w załączniku.
Dodatkowo byłoby genialnie gdyby stan wyjść został automatycznie podtrzymany w stanie HIGH po naciśnięciu przełącznika aż do osiągnięcia napięcia ale jak to zrobić to nie udało mi się znaleźć choć może nie umiem po prostu szukać.


Załączone pliki
.txt   kod.txt (Rozmiar: 653 bajtów / Pobrań: 8)
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Sterowanie silnikiem z czujnikiem przeciążenia - przez chavez - 23-03-2024, 01:20

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości