• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Nano konflikt
#1
Witam!
Jak juz pisalem buduje programowalny generator. Pojawil mi sie kolejny problem techniczny. Generator jest wyposazony w wyswietlacz LCD 2x16 i ze wzgledu na ilosc tablic z zestawami czestotliwosci i brakiem miejsca w RAM zdecydowalem sie wyposazyc go w dodatkowa karte pamieci microSD (2GB). Karte pamieci podlaczylem do zlacza ICSP dla sygnalow MISO, MOSI i SCK oraz pin CS podlaczylem do jedynego wolnego pinu cyfrowego D12. Niestety test karty SD nie dzialal. Zaczalem sie zastanawiac na przyczyna i podlaczylem sygnal CS do pinu 10 na Arduino jak sugerowal opis programu testujacego i test karty wykonal sie poprawnie.Przelaczylem wiec sygnal dla LCD z pinu D10 do jedynego wolnego pinu D12, poprawiajac konfiguracje skeczu i mimo to wyswietlacz nie dziala. Zostala mi tylko jedna mozliwosc wiec odlaczylem kabel sygnalowy od modulu karty SD i wyswietlacz ozyl ale nie mam dostepu do karty.
Czy ktos moze mi podpowiedzic jak rozwiazac problem konfliktu wyswietlacza LCD i modulu karty microSD?
Plytka Arduino Nano Wszystkie piny cyfrowe zajete analogowe sa jeszcze wolne oprocz 3 uzytych na klawiature.
Wydaje mi sie ze korzystanie z sygnalow ICSP powinno zalezec od sygnalu CS ktory "mowi" z ktorym urzadzeniem procesor ma wymieniac informacje. Mozliwe jest zawieszanie komunikacji z LCD na czas odczytu z karty zestawu czestotliwosci do wykonania tylko jak to w takiej kombinacji zrealizowac?
Poczatki zawsze sa trudne :-)
Arduino Mega256, Nano, Pro Mini.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Arduino Nano konflikt - przez StaCh - 23-08-2017, 16:51
RE: Arduino Nano konflikt - przez StaCh - 28-08-2017, 17:55
RE: Arduino Nano konflikt - przez StaCh - 30-08-2017, 09:39
RE: Arduino Nano konflikt - przez StaCh - 30-08-2017, 18:04
RE: Arduino Nano konflikt - przez StaCh - 04-09-2017, 16:41
RE: Arduino Nano konflikt - przez StaCh - 21-09-2017, 20:50

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości