• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#9
(12-12-2019, 12:23)brendy napisał(a): Trudno mi powiedzieć ile ta ikona ma mieć chciałbym żeby była widoczna na tym wyświetlaczu żebym nie musiał się wpatrywać.

Początkowo myślałem, żeby wrzucić kolorowe zdj zmniejszone do rozdzielczości wyświetlacza na cały ekran żeby trochę to ubarwic żeby tak inaczej wyglądało i na nim umieścić napis.

Czyli jakbym chciał dać grafikę jakieś zdj prawie na cały ekran i zostawić miejsce na napis np masz pocztę itp to musiałbym zainwestować 150 wyświetlacz i jakiś mikrokontroler?
Ja tym bardziej nie wiem jakiej wielkości ma być ikona.

Cały czy prawie cały ekran, potrzebujesz 250kB na obrazek, duża czcionka też swoje zabierze. To sugeruje uC z 512kB FLASH. Gdy dasz obrazek JPEG to i 128k wystarczy ale to będzie żółw. Może i w użytkowaniu nie będziesz to przeszkadzać ale ile czasu będziesz testował soft?

Widzę dwie sensowne opcje:
- Tańsza ale wymaga więcej pracy niż CTRL+C i CTRL+V to STM32 za 40..50zł i wyświetlacz, który chciałeś kupić. Gdy jeszcze więcej się pomęczysz (JPEG) to za 15..20zł wystarczy. Możesz użyć płytki NUCLEO za 70..90zł jak chcesz trochę więcej się nauczyć (pomęczyć) za 50zł wystarczy.
- Droższa, AVR, nawet UNO da radę i FT8xx.

Z JPEG na FT8xx jest mała trudność, musi być zapisany w ściśle określony sposób. Jak Ci idzie obsługa GIMP'a?
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486 - przez semi - 12-12-2019, 13:40

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości