• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#16
(12-12-2019, 19:01)elvis napisał(a): Jeszcze jak chodzi o opcje wyświetlania na TFT proponowałbym rozważyć raspberry pi. Wyjdzie chyba taniej niż FT800 + mega, a możliwości o wiele większe.
Samo RPi 3B+ (chyba staroci nie będziesz polecał) to koszt prawie 170zł. RPi4 nie biorę na razie pod uwagę, chyba, że ktoś dobrze zna Linux. Do tego karta SD za ok 20. Potrzebny jeszcze wyświetlacz. Zasilacz raczej musi być droższy niż do Arduino czy STM32. Jak więc ma to wyjść taniej niż FT8xx + Arduino? Nawet gdy uwzględnić mega, bo UNO na 90% da radę.
Możesz wykazać, że RPi + TFT5" wyjdzie taniej niż FT8xx + ArduinoUNO?

Inna kwestia, to jak myślisz, autor wątku da sobie radę z RPi? Ja w to wątpię. Jakby wiedział jak to zrobić na RPi to nie byłoby tematu na forum. Zakładając, że zna Linux a chce zrobić na uC, czy zabrałby się za Arduino? Szczerze wątpię chyba, że lubi się cofać.


(12-12-2019, 18:48)brendy napisał(a): Dziękuję za szczegółowe przedstawienie sytuacji to wezmę opcje nr 2 ponieważ nie chcę wnikać w głębsze struktury programowanie może kiedyś bardziej się tym zainteresuje.
Teraz dzięki Twojej pomocy wiem chociaż co kupić, żeby to zadziałało i jest szansa że sam to ogarnę.
Ze strony FTDI pobierz EVE Edytor (czy jakoś tak) on generuje kod między innymi dla Arduino. Nie zaczynaj od JPEG tylko od małych niekompresowanych (EVE akceptuje BMP, GIF i pewnie coś jeszcze), jak już to opanujesz to dopiero później JPEG.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486 - przez semi - 12-12-2019, 20:28

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości