• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#26
(12-12-2019, 21:05)elvis napisał(a): Z wyświetlaczami jest trochę trudniej, bo popularne są nieco mniejsze niż 5", przykładowo 3.5" kosztuje 69 zł (https://botland.com.pl/pl/wyswietlacze-r...bzero.html)
Ten wyświetlacz to szmelc!
Odświeżanie jest kiepskie, widać jak obraz jest rysowany. STM32 30MHz robi to lepiej a Pi ma ponad 1GH!
Dlaczego działa kiepsko? Do SPI podłączone są rejestry 74HC595, które emulują magistralę INTEL8080. Pisać dalej?

(12-12-2019, 21:05)elvis napisał(a): Ja myślę że ten wątek najlepiej pokazuje, że trzeba dobierać rozwiązanie do problemu, a nie odwrotnie. W tym przypadku FT800 i Arduino okazały się najlepsze,
W tym przypadku, dla tego konkretnego forumowicza. Gdyby nie bał się ARM, wybrałby inne, lepsze, tańsze rozwiązanie, więc nieprawdziwe jest stwierdzenie
(12-12-2019, 21:05)elvis napisał(a): A takie wypisywanie głupot, w dodatku z paskudnym pogrubianiem czcionek i zmienianiem kolorów jak w wypowiedziach na poczatku tego tematu, to tylko wyraz własnych frustracji.
a to
(12-12-2019, 21:05)elvis napisał(a): innym razem płytki Atnela przebiją wszystko
to chyba żart, chyba, że chodzi o przebicie w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Atnel upadnie, jak AVR padną. Na ta chwilę nie wiem jeszcze co oferują uczelnie ale niedługo się okaże. Z dotychczasowych informacji wynika, że niestety AVR. Może to tłumaczy sukces Kardasia? Czasem, o zgrozo, 8051, na szczęście C/C++ a nie Bascom, co tłumaczy coraz mniejsza popularność @niveasoft.

Ja (i nie tylko ja) promuję STM32 i nie sądzę aby to był błąd.
Widać, na Elektrodzie i nie tylko, ze teraz głównie ARM, AVR niszowa sprawa. Jeszcze dwa lata temu było odwrotnie. Teraz jest tylko niewielka grupa obrońców AVR (Tiny/Mega/Xmega), jak @bart-projects (niveasoft), @tmf, Kardaś. Na szczęście Kardaś, praktycznie nie wypowiada się Elektrodzie (jeśli pisze, to straszy sądem ale "Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka") i Xmega nie używa, ciekawe dlaczego? Ja nie używam Xmega (a nawet programator kupiłem i nie użyłem ani razu) bo są drogie w stosunku do ARM, mają mało RAM i nadal 8-bit co rodzi wiele problemów z atomowym dostepem.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486 - przez semi - 12-12-2019, 23:32

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości