• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#31
(14-12-2019, 01:44)brendy napisał(a): Przysiadlem do tego programu eve edytor, ale nie mogę wyeksporrowac kodu do arduino mam jakiś error nie wiem czy coś dodatkowo muszę zrobić?
Jaki error? Nie ma szklanej kuli więc nie pomogę!


(14-12-2019, 01:44)brendy napisał(a): Nie mogę też znaleźć opcji jakbym chciał swój obrazek wgrać do programu zmniejszyć mu rozmiar i wysłać kod do arduino. Semi popdowiesz jak za to się zabrać?

EVE to nie program graficznych do edycji bitmap. Wgrywaj obrazek o wymaganych rozmiarach. Jak pamiętam, obrazek "wgrywa się" przez przeciągnięcie ikony obrazka do ekranu edycji.

Wczytanie obrazka (PNG). Zakładka "Content" po lewej stronie "ADD" po dużym pustym okienku. Pierwszy obrazek ma adres 0, kolejny (obrazek, czcionka) umieszczany jest za poprzednim. Adres można odczytać z prawej strony.


PS
Na tym forum umieszczanie obrazków jest problematyczne więc nie dałem zrzutów ekranowych.

PS2
Załadowanie obrazka do wyświetlacza może chwile trwać. Zastanów się, czy nie lepiej, zamiast drogiej Mega2560 użyć STM32? Wiele ARM jest wspieranych przez Arduino, na pewno sś to układy z rodziny F1 i F4. na ARM, bez problemu możesz pracować z max prędkością SPI akceptowaną przez FT8xx (25MHz) w przeciwieństwie do AVR, realnie 4MHz (5 przy taktowaniu CPU 20MHz). Różnica jest sześciokrotna!
W tym projekcie szybkość nie ma znaczenia, ale w kolejnych? Zastanów się, czy nie warto teraz poćwiczyć aby w przyszłości mieć juz gotowe rozwiązania.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486 - przez semi - 14-12-2019, 10:01

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości