• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#65
(16-12-2019, 16:41)brendy napisał(a): Heh no semi nie chciał do końca pokazać, a przecież wie że mi na tym zależy bo wałkuje to od kliku dni a wiedzy z arduino nie mam.
Na jaką kwotę wyceniłbyś swoja pracę nad wyświetlaczem? Pytam, bo wspominałeś pisałeś, ze "wolisz zapłacić"
Co prawda obrazka jeszcze nie wyświetliłeś i może to nie koniec pracy ale części softwarowa masz za sobą (chyba), bo nie masz wyświetlacza, ale jak poprawnie podłączysz to obrazek zobaczysz.
W AVR masz ten wątpliwy luksus, że nie musisz zmieniać prędkości komunikacji, gdybyś używał ARM, z pewnością chciałbyś "pogonić" SPI szybciej (FT80x może tez pracować z I2C ale sensowna praca jest na AVR raczej niemożliwa) to przy inicie jest ograniczenie, do 10 czy 12Mb/s, później można dać max 925 jak pamiętam).


(16-12-2019, 18:06)Agregacik napisał(a): Możesz uchylić rąbka tajemnicy jak udawało Ci się kompilować przykłady z EVE na arduino z wykorzystaniem biblioteki GD2. Mówię o wcześniejszych przykładach w tym wątku.
Po prostu kompilowały się. Może to zależy od wersji EVE, może od wersji kompilatora czy ArduinoIDE? Tego nie wiem i nie interesuje mnie, bo na Arduino nie będę używał FT8xx właściwie to raczej wcale nie będe go używał bo lepiej i taniej dać STM + prawie dowolny wyświetlacz.


(16-12-2019, 18:01)elvis napisał(a): Modułów FT8xx niestety nie znam, ale skoro taka dyskusja się wywiązała, to może warto się zainteresować Smile
Tylko jak chcesz używać wyświetlaczy o dużej rozdzielczości z uC o małych zasobach.
trzeba pamiętać, że FT8xx ma pewne ograniczenia! przykładowo ma 2000 obiektów, brak wspomagania "duszków".
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486 - przez semi - 16-12-2019, 18:19

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości