• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#91
(17-12-2019, 18:59)brendy napisał(a): @brendy, co do odtwarzania dźwięku, FT800 może to robić bo ma wyjście PWM audio. Są przykłady dla srajdiuno, pianino i takie tam. Bez problemu można odtwarzać WAV jak i dźwięki syntezowane łącznie z kodami DTMF.
To by byla fajna opcja bo wgrałbym wav jakiś fragment dźwięku i obraz to w w ogóle bym chciał tak jak by było tylko trudo dla mnie będzie t ogarnąć ale ten FT coraz bardziej mi się podoba.
FT8xx (9xx jest ale nie badałem i pewnie nie zbadam a jeśli to nie szybko) jest ok dla (już pisałem) uC z małymi zasobami. Dla mnie, przeważnie FT8xx ma ograniczenia. Łatwiej i taniej zrobic to samo na uC o wymaganych zasobach.

Jeśli jednak ma się AVRowe czy Arduinowe ograniczenia, FT8xx jest jak łata na ranę. Rozwiązuje wiele problemów, czasem/często wywołuje nowe problemy, o czym można przeczytać (banalne wyświetlenie obrazka).

Ze strony praktycznej, łatwiej mi "zapanować" na wyświetlaczem bez akceleratora. Coś tam zrobiłem, gdzieś tam miałem, udział w pracach. FT8xx jest ok, tak jak i Arduino jest ok do czasu.... aż nie che się czegoś więcej niż DEMA, umieszczane (najczęściej) po to aby "złowić jeleni", nawet ma to swoją nazwę.

Nie oszukujmy się, aby zrobić coś co odbiega od dema/reklamy, wymagana jest wiedza/praktyka albo... kasa wtedy wymaganą wiedzę (nie skończoną uczelnię) ma zleceniobiorca.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486 - przez semi - 17-12-2019, 19:18

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości