• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pierwszy kod, weryfikacja poprawności?
#3
Arduino jest spięte z sim800l poprzez konwerter poziomów logicznych rx/tx, steruje to 4 przekaźnikami poprzez komendy sms (gotowy szkic, ale źle napisany z błędami, co poprawiłem). Dodałem do tego obsługę czujnika ds18b20, miałem z nim lekki problem. ponieważ standardowy kod sms, który wykorzystałem nie daje wyniku pobierając liczby jako float albo int, jedynie jako zmienna char. Udało się to zrobić za pomocą itoa i wysyłając teraz sms z odpowiednią komendą dostaje zwrotną informację z temperaturą. Dodatkowo dodałem opcję sprawdzenia czy występuje stan low lub high na jednym z pinów cyfrowych. Opcja ta też działa bez błędnie po dodaniu odpowiedniego rezystora, który wywołuje stan low jeżeli czujnik ntc osiągnie odpowiednią temperaturę. Co więcej dodałem dzisiaj opcję odebrania rozmowy. Jeszcze myślę nad dodaniem informacji o napięciu zasilania w przyszłości, ale z tym będzie większy problem ponieważ wynik musi być z przecinkiem jako zmienna float. Jak na razie błędów nie zauważyłem i w sumie działą. Z racji, że domyślnie będzie to działać w samochodzie w temp od -20st do +5st sprawdzę stabilność na dworzu idzie teraz ochłodzenie.

Kod to ten, ale pobrany gdzieś przez webarchive i naprawiony https://www.instructables.com/id/SMS-Con...IM800L-V2/

Generalnie komendy wysyłające sms są z niego wykorzystane.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Pierwszy kod, weryfikacja poprawności? - przez nowy - 03-01-2020, 20:03
RE: Pierwszy kod, weryfikacja poprawności? - przez nowy - 03-01-2020, 21:53

Skocz do:


Przeglądający: 2 gości