• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opracownie panelu+sterownik do rekuperacji-zlecę
#34
(12-03-2020, 19:52)elvis napisał(a): Daj szansę innym, może komuś się takie zlecenie spodoba.
Ja nikomu nie bronię aby ten projekt zrobił ale po co ma tracić czas na rozmowy? Od razu wie, że nie ma co liczyć na normalne wynagrodzenie, nawet połowę normalnego, co w praktyce oznacza, ze dopłaci.
Gdy natomiast znajdzie się wykonawca za mała kasę, to na 99% skończy się jak w innych tego typu przypadkach, mam linki do takowych, gdzie na  projekt wyceniony na kilka k zł znalazł się wykonawca za 500zł. Robił pół roku i nie zrobił. Zleceniodawca ponownie dał ogłoszenie, odrzucił wszystkie oferty poniżej 5k zł.
Miałem przypadki gdzie wykonawca chciał zrobić niemożliwe. Nawet tu było to zlecenie. Energooszczędny układ, zasilany z akumulatora 12V 34ah ma działać bez przerwy przez minimum 6 miesięcy. Układ ma monitorować napięcie, temperaturę i zapisywać na karcie SD co sekundę. Wszystkie zarejestrowane dane 15`552`000rekordów (60sek * 60min * 24h *180dni) mają być odebrane przez komputer/telefon przez BT, później zmiana na Wi-Fi w kilka sekund. 15mln rekordów w kilka sekund! Rekord to ok 10 bajtów. 150MB w kilka sekund! Widziałem ten projekt, stabilizatory liniowe, ESP który ma cały czas monitorować napięcie i być AP. Wykonawca zrobił, koszt 16k zł, to, że, nie ta prędkość i czas działania max 7 dni to już pikuś. później szukał naiwnego, który zrobi za free a wynagrodzenie jak uda się na urządzeniu zarobić.
Takie są realia tanich wykonawców.
Kod z delay to nie kod, to DEMO!
Możliwości sprzętowe uC trzeba wykorzystywać a nie /machać/. GPIO!
Jestem a usilnie chcę być amatorem to dwie różne rzeczy.

http://er-mik.prv.pl/projekty edw.php 
http://er-mik.prv.pl/projekty_avt.php
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Opracownie panelu+sterownik do rekuperacji-zlecę - przez MERASerwis - 12-03-2020, 21:23

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości