Patrzyłem na zawartość danych jakie wysyła mi moduł GPS i nie są prawidłowe
Znaczy się to co dostaje w linijce
$GNGGA,091609.00,5020.37459,N,01838.41470,E nijak ma się do wartości które dostaje z wykorzystaniem biblioteki które pokazują prawdziwe dane.
Więc jak tu użyć czystych danych.
Obecnie użyłem takiego kodu:
Obecnie pod "lat" mam cyfrę 50339920.00
Wysyłając ją do urządzenia wyświetli pierwsze dwie cyfry a więc 50.
Czy jest więc możliwość aby wyświetlić cyfry od trzeciej aby wyglądało to na: 339920.00
Wtedy wysyłając ją w drugą pozycję wyświetliło by 33 i znowu skasować 2 pierwsze cyfry wysłać itd.
Może to jest sposób na mój problem.
Znaczy się to co dostaje w linijce
$GNGGA,091609.00,5020.37459,N,01838.41470,E nijak ma się do wartości które dostaje z wykorzystaniem biblioteki które pokazują prawdziwe dane.
Więc jak tu użyć czystych danych.
Obecnie użyłem takiego kodu:
Kod:
float zmiennalat;
float lat;
void loop()
{
zmiennalat = (gps.location.lat());
lat = (zmiennalat/0.000001);
}
Obecnie pod "lat" mam cyfrę 50339920.00
Wysyłając ją do urządzenia wyświetli pierwsze dwie cyfry a więc 50.
Czy jest więc możliwość aby wyświetlić cyfry od trzeciej aby wyglądało to na: 339920.00
Wtedy wysyłając ją w drugą pozycję wyświetliło by 33 i znowu skasować 2 pierwsze cyfry wysłać itd.
Może to jest sposób na mój problem.