• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odbiornik podczerwieni słabo działa z ProMini
#1
Witam

Mam taki problem, może ktoś już się z tym spotkał.
Przygotowałem sobie projekt układu standby, wszystkie testy prowadziłem na arduino nano, żeby łatwiej debugować.
Gotowy projekt przeniosłem na ProMini i wszystko działa prawidłowo oprócz obsługi odbiornika IR.
Na nano sygnał z pilota jest odbierany prawidłowo z każdej odległości i kąta, natomiast na promini pilot działa z max 0,5m.
Używam tsop31238 i tsop31236, na obu efekt jest w zasadzie taki sam. Próbowałem też na innych odbiornikach z wylutu ze starego sprzętu i na jednym z nich udało mi się osiągną lepszy efekt, bo pilot działa z większej odległości, ale ma problemy z kątami.
Co jeszcze ciekawe ten problem występuje wyraźniej jeżeli używam pilota uniwersalnego, który wysyła sygnał skopiowany z innego pilota, kiedy użyję tego starego pilota(dawcę sygnału) to problem prawie nie ma. Na nano wszystko działa prawidłowo z obydwoma pilotami. Ten uniwersalny pilot działa również prawidłowo z TV, DVD i innym sprzętem, na który go zaprogramuję.
Może ktoś ma jakiś pomysł, 

mg
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Odbiornik podczerwieni słabo działa z ProMini - przez gosoft - 04-05-2020, 09:42

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości