• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Połączenie Arduino z bazą danych
#3
(29-07-2020, 00:41)kaczakat napisał(a): Cześć.
Wgraj sobie jakiś przykład z połaczeniem do strony WWW i sprawdź czy to działa - jakaś pogoda czy pobranie losowej informacji.
Co do zasady, jak podajesz parametr sieci z palca to do połączenia "w świat" jest potrzebna brama i DNS. Jak masz w routerze automatyczne przydzielanie IP to zerknij do przykładu WebClient i wykorzystaj to co tam jest podane na tacy. Widzę, że jest opcja, "że jak nie ma DHCP, to połącz z danymi podanymi". Nie podają tu bramy, może nie jest konieczna, bo tu akurat pewnie jest na tym samym IP.
Od strony Serwera PHP sprawdzenie polega na wrzuceniu informacji "z palca", czyli wklepujesz odpowiednią linijkę w przeglądarkę i powinno coś wstawić do tabelki. Np. "192.168.12.25/esp.php?id=1&t=23.52&h=69".
dzięki, ciutke wcześniej wpisywałem informacjie "z palca" i działało i ładnie rekordy dodawało lecz arduino nie chciało się połączyć a co do bramy to nie wiem jak to działa (jeszcze) więc tsaa. A co do DNS to mam użyć dowolnego jak np googlowski czy od orange czy też ten wspierany przez mój router ? z góry dzięki, spróbuję to ogarnąć :>
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Połączenie Arduino z bazą danych - przez Xenu - 28-07-2020, 21:41
RE: Połączenie Arduino z bazą danych - przez Xenu - 30-07-2020, 16:55
RE: Połączenie Arduino z bazą danych - przez Xenu - 07-08-2020, 15:29

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości