• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balon meteo z GPS, czujnikiem temperatury i wilgotności oraz modułem karty SD
#13
(17-10-2020, 13:20)Agregacik napisał(a): Po pierwsze nie używaj pinów D0 i D1 bo one są podłączone do "seriala" który działa po USB i tam wyświetlasz sobie co chcesz na konsoli. 
Naucz używać się millis() . Pisanie co jakiś czas miliis() nic nie daje bo samo millis to tylko liczba a właściwie czas jaku upłynął od startu procesora i nic nie robi. Trzeba nauczyć się jak to wykorzystać. 
Ponadto chcesz jednocześnie  korzystać z dwóch SoftwareSerial a tego się nie da zrobić o czym pisałem powyżej. Jeżeli tak chcesz robić to musisz zastosować "ARDUINO" mega jak pisał Jarewa0606.
Wspominałem Ci co zrobić, aby sprawdzić co się dzieje w programie.  "Wyrzucaj" sobie kontrolne miejsca na konsolę, abyś wiedział gdzie jest teraz program i czy się nie zaciął w jakimś punkcie i czeka na godota.

Rozumiem, o czym kolega pisze, aczkolwiek nie rozumiem do końca tych aspektów programowania. Dodałem sobie kontrolne wyświetlanie znaków ale program po uruchomieniu nic nie robi, nawet mi tego znaku nie wyświetla.Nie wiem nawet jak to przerobić więc albo przekażę to znajomemu do napisania lub jeżeli mogę kolegę Agregacik prosić o zmodyfikowanie tego kodu, aby był poprawnie napisany?
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Balon meteo z GPS, czujnikiem temperatury i wilgotności oraz modułem karty SD - przez kampap91 - 17-10-2020, 13:51

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości