• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Balon meteo z GPS, czujnikiem temperatury i wilgotności oraz modułem karty SD
#23
Dodam jeszcze, że przerwania trzeba używać z rozwagą. W przerwaniu wykonuje się kilka operacji a nie całe bloki instrukcji . Przerwania zatrzymują czas systemowy więc millis nie działa. W funkcji przerwania możesz skierować program na inne tory czyli zmieniasz zwrotnice i program, po dokończeniu tego co mu przerwałeś, pojedzie inną drogą. Z tego wniosek, że program musi być napisany tak aby zawierał warianty działania czyli "podprogramy" które wywołuje się w zależności od sytuacji. Np przyjdzie ring od gsm więc można zmienić w przerwaniu wartość jakiejś zmiennej np z 0 na 1 można to nazwać flagą. Program co obieg pętli LOOP sprawdza wartość tej zmiennej i reaguje na jej zmianę.
Sklejanie programu z kilku przykładów nie jest takie proste, trzeba wiedzieć co jest co w programie i z głową to modyfikować i sklejać. Nie na zasadzie a dopiszę jedno po drugim albo wsadzę to tu bo mi tak się wydaje, że tak będzie działać.
Nawet doświadczony programista, stary wyjadacz, niejednokrotnie może się naciąć na tym, że coś przeoczył i program poszedł w krzaki.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Balon meteo z GPS, czujnikiem temperatury i wilgotności oraz modułem karty SD - przez Agregacik - 20-10-2020, 09:03

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości