• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd podczas wgrywania bootloadera.
#5
(02-03-2021, 16:24)kaczakat napisał(a): Użyj programatora w Arduino USBASP SLOW, podejrzewam, że masz zegar poniżej 4MHz. Jak nie masz takiego do wyboru to on jest może doinstalowywany przy okazji różnych core, np. MINICORE. Domyślnie w Arduino płytki do wyboru są tylko 8 lub 16MHz, więc nie trudzili się w obsługę takiej opcji.
Jak faktycznie masz zegar poniżej 4MHz to możesz zmienić w MK na 8MHz wew oscylator i przetestować czy pomoże, a poza tym warto było o tym wspomnieć w opisie co tam masz na stole - jeśli o to chodziło.
Faktycznie zapomniałem napisać co pomogło - tak jak kolega wspomniał pomogło przestawienie programatora na
USBasp slow. A używam taktowania 8MHz co też mnie trochę zdziwiło no ale przy zwolnieniu programatora udało się wgrać wszystko bez problemu. Co mnie trochę zdziwiło to to że na taki sam procek tyle że obudowa "zwykła" czyli dip28 wgrywa się przy ustawieniu USBasp bez slow a na obudowę TQFP bez ustawienia slow pojawia się błąd jak w pierwszym poście. Czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje ?
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Błąd podczas wgrywania bootloadera. - przez Pan_Waldy - 03-03-2021, 19:10

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości