• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierowanie silnikiem krokowym - brak reakcji na Arduino
#5
@Robson Kerman - jeśli dobrze widzę - tak, to silnik unipolarny. Zmierzyłem rezystancje uzwojeń i podłączyłem go zgodnie z wytycznymi znalezionymi w tutorialach, czyli skrajne uzwojenia - zgaduję, że to błąd całkowitego laika, jeśli jest to niepoprawny sposób podłączenia.

@Jarewa0606 - rozumiem, acz zmiana samego delayTime w kodzie (w przesłanej próbce jest wykomentowany, ale to po prostu efekt moich różnych prób i kombinacji po tym jak błąd już się pojawił) powinna jak rozumiem zaowocować zmianą szybkości obrotu, a to również nie zadziałało  Confused

@kaczakat - dziękuję! Już rzucam okiem - nie wiem jedynie czy wiem jak aktualizować prędkość w danym przedziale czasu bez zastosowania delay'a. Wybaczcie pytania tak totalnego laika! Wiem, że brakuje mi sporo researchu w tym temacie - nie mniej jednocześnie brak wiedzy sprawia, że nie wiem jakie pytania należy zadać by znaleźć odpowiedzi na moje pytania.

PS. Silnik ma 6 wyprowadzeń więc teoretycznie nie powinno być problemu by korzystać z niego jak z bipolarnego - jeśli dobrze rozumiem.
Gdy odepnę między arduino, a sterownikiem piny DIR i STP - nic się nie zmienia - silnik kręci się ze stałą prędkością (jedynie przy dotknięciu DIR - czasem zmienia kierunek obrotu, ale zgaduję, że nawet przypadkowe zetknięcie wprowadza zamęt i zmienia odczytany stan).
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Kierowanie silnikiem krokowym - brak reakcji na Arduino - przez krzysztof1594@gmail.com - 13-02-2022, 19:53

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości