• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierowanie silnikiem krokowym - brak reakcji na Arduino
#7
(14-02-2022, 13:44)kaczakat napisał(a): Ostatecznie i tak może coś innego zadziała lepiej, ale ta biblioteka sprawdza się znakomicie. Przejrzyj dostępne funkcje biblioteki, na filmiku w tamtym wątku jest podobny silnik z 6 wyprowadzeniami, wybrałem dwie pary o największej rezystancji i wizualnie działa OK. Można sterować zadaną ilością kroków i prędkością, albo kazać mu się po prostu kręcić w wybraną stronę z jakąś prędkością, dużo łatwiej niż wymyślać koło.

Rozumiem, przejrzę jeszcze, acz po prostu moje podejrzenia skierowane są na bardziej hardware'owy problem dlatego, że silnik momentalnie rusza po podłączeniu zasilania vmot oraz vcc dla stepsticka, z arduino czy też bez. Co sprawia iż nie wydaje mi się intuicyjnym, że to kod może mieć cokolwiek do powiedzenia - w podlinkowanym wątku błędy w kodzie sprawiały, że silniki nie ruszały. U mnie silnik działa ze stałą prędkością niezależnie od tego jaki jest kod, jak i od tego czy arduino wgl. jest podłączone - i to jest aspekt mnie zastanawiający. Spróbowałem już kod z tego wątku oznaczony jako faktycznie działający - bez zmian, ale pogrzebię w samej bibliotece i zobaczę, czy uda mi się cokolwiek zdziałać.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Kierowanie silnikiem krokowym - brak reakcji na Arduino - przez krzysztof1594@gmail.com - 14-02-2022, 16:42

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości