• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kierowanie silnikiem krokowym - brak reakcji na Arduino
#9
(14-02-2022, 23:25)kaczakat napisał(a): Faktycznie dziwne zachowanie silnika krokowego, zmierz rezystancje uzwojeń, najpierw podzieliłem je na dwie grupy o wspólnym uzwojeniu, a potem wybrałem te dwa przewody o największej rezystancji w każdej grupie. Takie pary podłączyłem do sterownika, kręci się w obie strony, przyspiesza i zwalnia zgodnie z programem.
Tak też zrobiłem w pierwszym kroku. Pomiędzy uzwojeniami brak połączenia. Jedno z uzwojeń - 4,3 Ohm, drugie 4,4 Ohm'a. Środkowe odczepy uzwojeń miały mniej więcej połowę tych wartości. Odizolowałem je by mieć pewność, że nie dojdzie nigdzie do zwarcia.

Ale jeśli takie zachowanie nijak nie wydaje się być standardowe, by silnik ruszał sam w momencie gdy tylko A4988 dostaje zasilanie dla siebie i silnika - to jest to chyba dla mnie wystarczający argument by zakupić jakąś klasyczną i znaną konstrukcję. W sumie objawy wydają mi się naprowadzać w pierwszej kolejności na problem z samym stepstickiem - skoro silnik rusza - musi mieć jakiś sygnał, ale wątpię bym otrzymał 5 trefnych sztuk.

Tak więc zamawiam i dam znać - być może taka anomalia będzie ciekawostką nawet dla starych wyjadaczy!
Dzięki!
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Kierowanie silnikiem krokowym - brak reakcji na Arduino - przez krzysztof1594@gmail.com - 14-02-2022, 23:47

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości