• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pamięć flash
#1
Cześć, wie ktoś czy idzie a jeśli idzie to jak to zrobić chodzi o kasowanie pamięci Flash w arduino, jedno z moich urządzeń po długim czasie użytkowania podczas kompilacji i wgrywania programów nawet programy które nic nie mają w sobie lub wypalanie nowego bootloadera pokazuje minimum 12 procent zajętej pamięci Flash chciałbym się tych śmieci pozbyć z mikrokontrolera lecz nie wiem czy w ogóle jest to możliwe (wgranie pustego programu nic nie daje) pozatym kilka pinow cyfrowych w różnych sytuacjach działają dziwnie np nie obsługują funkcji one wie gdy wyświetlam cos po I2C na wyświetlaczu itp w dodatku zauważyłem że jeśli korzystam z funkcji np PORTD zamiast digitalWrite to kiedy ustawiam bity odpowiednie dla pinow zawsze jest inaczej znaczy się włączają sie inne piny np dwa piny dalej niż ten co miał a czasami w ogóle nic nie zrobi (funkcje wykorzystuje poprawie ponieważ wiem że na drugim arduino działa tak jak powinno) biorąc pod uwagę te dwie rzeczy (zajęta pamięć flash oraz nieprawidłowe funkcjonowanie) pomyślałem że te śmieci w pamięci Flash mogą powodować różne niepożądane sytuacje. Jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak wyczyścić taka pamięć /zrobić taki twardy reset arduino? Może żywot mojej płytki dobiega końca 
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
Pamięć flash - przez mateuszmilke97@gmail.com - 28-03-2022, 06:36
RE: Pamięć flash - przez Jarewa0606 - 28-03-2022, 16:46
RE: Pamięć flash - przez mateuszmilke97@gmail.com - 28-03-2022, 17:09
RE: Pamięć flash - przez Jarewa0606 - 28-03-2022, 17:16
RE: Pamięć flash - przez mateuszmilke97@gmail.com - 28-03-2022, 17:54
RE: Pamięć flash - przez kaczakat - 28-03-2022, 18:21
RE: Pamięć flash - przez mateuszmilke97@gmail.com - 28-03-2022, 18:27

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości