• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Termometr - Rejestrator temperatury 3G/LTE/SMS
#7
(08-09-2022, 01:59)kaczakat napisał(a): Testy możesz robić np. na Nano, łatwo ją wpiąć do płytki stykowej i robić prototyp, ale na koniec to raczej własna płytka, ewentualnie jako baza Arduino PRO MINI, można z niej stosunkowo łatwo wylutować LED POWER pokazujący status zasilania i obniżyć pobór prądu tak jak dla samego chipa 328p.
Moduł GSM szukaj taki, który jest dedykowany do zasilania z 4.2V, Allegro i wpisz GSM800 lub GSM900. Niestety nie każda karta zadziała w trybie GPRS, jak kiedyś się bawiłem to miałem problem z kartą PLUS/VIRGIN, może to była wina modemu, może roaming, nie wiem. Plus i Orange zadziałały lepiej.

Coś słyszałem że 2G ma być powoli wyłączane za jakiś czas w niektórych sieciach. Czy taki moduł też obsługuje transmisję danych na stronę www? https://thingspeak.com bo na tej stronie myślę wrzucać też dane żeby mieć wykres temperatury. Pomyślałem, że aby oszczędzać energię Arduino probkowalo by temperature co 1 min i zapisywało w pamięci nie ulotnej ( chyba dodatkowy moduł trzeba by kupić z kartą micro SD - ale jeśli się mylę to mnie popraw). Więc co 1 min byłby zapis danych do pamięci przez Arduino, moduł gsm uruchamiał by się natomiast co 1 godzinę i wysyłał SMS wartość temperatury minimalnej z tych 60 pomiarów oraz na thingspeak paczkę danych - czyli te 60 pomiarów.

Czy z Arduino Mini można wyciągnąć godzinę i datę pomiaru czy też trzeba osobny moduł z zegarem?
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Termometr - Rejestrator temperatury 3G/LTE/SMS - przez Spoke - 08-09-2022, 06:57

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości