• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak sklonować zawartość Arduino nano
#3
(18-03-2023, 13:54)Irvin napisał(a): Klonowanie można zrobić, jeśli sam pisałeś program i nie zamknąłeś możliwości odczytu firmware. Bierzesz jakiś program jak AVR LAB ++, odczytujesz ustawienia FUSEBIT, takie same ustawiasz na nowe NANO, potem odczytujesz firmware i wgrywasz go do nowego.
Arduino automatycznie ustawia Fusebit gdy wgrywasz bootloader.
Jeśli sam wgrywałeś szkice to nie ma żadnej różnicy z tym jak byś wgrał program ze swojego szkicu, a w szczególności korzystając z tego samego Arduino, tej samej wersji. Coś się zmieniło w okolicach wersji 1.5, ale jak się kompiluje i wgrywa to najwyraźniej nie o to chodzi. Ale można ściągnąć wersję Arduino taką jak się chce, wszystkie są na ich stronie.
W NANO zmienił się też bootloader, ale właśnie dlatego, że stary mógł się wieszać przy usypianiu i wybudzaniu WDT.
Pokaż fotki tego NANO, może kupiłeś podróbkę podróbki z chipem LGT8F32P i dlatego masz problemy.
Witaj. Dziękuję, że zainteresowałeś się moim problemem. Niestety nie jestem elektronikiem i połowa tego co piszesz jest czarną magią dla mnie.  Mieszkam w Jelenie Górze, czy istniałaby możliwość bym mógł z tym projektem podjechać do Ciebie w sensie spotkania gdzieś w Twojej miejscowości np w mc donalds byś mógł rzucić okiem na projekti pomóc mi ustalić co mam nie tak, bym mógł powielać go. Oczywiście chętnie zapłacę za pomoc.
 
Odpowiedź
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak sklonować zawartość Arduino nano - przez Daniel2108 - 19-03-2023, 13:03

Skocz do:


Przeglądający: 1 gości