• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
analizator co2 i o2
#1
Witam zlecę budowę kontrolera składu atmosfery 

chodzi o takie coś co uruchomi wentylator jeśli wartość tlenu spadnie poniżej określonej wartości tak samo z co2

Jestem nowy na forum i nie wiem ile to może kosztować zostawiam to państwu 

zainteresowanym podam więcej informacji

tlen 0-21 % w zupełności wystarczy (nastawa 1,5% najczesciej)
co2 0-5% 0-10% wartość która będzie najcześciej 1,5%

chciałbym żeby można było zadać poziom co2 i o2

mam jakąś informacje jak to powino działać:

tu jest na trzy komory:

Powietrze z komór pobierane jest przez węże pomiarowe przy pomocy wbudowanych pompek i przepływa przez czujnik dwutlenku węgla oraz czujnik tlenu. Zastosowany został elektrochemiczny sensor tlenu oraz sensor dwutlenku węgla typu NDIR (pochłanianie podczerwieni). Dzięki czujnikowi NDIR możliwa jest duża trwałość a także wyeliminowanie innych gazów na pomiar.
Miernik może dokonywać pomiarów w maksymalnie trzech komorach. Jeśli zostanie wyposażony w opcjonalne dmuchawy tlenu ma możliwość dopompowania powietrza atmosferycznego aby utrzymać zadany poziom tlenu tak jak i dwutlenku.
Urządzenie wykonuje pomiary składu atmosfery w komorach w cyklach rozpoczynających się o równej godzinie. Częstotliwość wykonywania pomiarów określana jest przez instalatora i domyślnie wynosi 3 godziny. Zatem cykle pomiarowe rozpoczynają się o 0:00, 3:00, 6:00, 9:00 ..... 21:00. W każdym cyklu wykonywany jest najpierw pomiar stężenia w komorze, a następnie jeśli zachodzi taka potrzeba (niski tlen) i miernik jest wyposażony w dmuchawę do komory komory wpuszczane jest powietrze atmosferyczne. Po zakończeniu miernik przechodzi do następnej komory, aż do obsłużenia wszystkich. Po zakończeniu cyklu miernik wraca do stanu czuwania. Stan ten trwa do następnej pełnej godziny – wówczas miernik sprawdza czy wykonywał dopuszczanie tlenu w którejś z komór – jeśli tak wykonywany jest pomiar w tej komorze i jeśli nadal zachodzi potrzeba dopuszczania tlenu jest ono ponownie wykonywane. Podsumowując – miernik wykonuje pomiary co 3 godziny jeśli nie dopuszcza powietrza do komory i co godzinę jeśli ostatnio wykonywał dopuszczanie.
Sprawność układu pobierana gazu z komory kontrolowana jest przez czujnik przepływu w przypadku zbyt małego przepływu spowodowanego np. zapchaniem lub zamarznięciem węża pomiarowego uruchamiany jest alarm.
Obsługa miernika odbywa się przy pomocy panela dotykowego z wyświetlaczem LCD na którym prezentowane są informację o wynikach pomiarów, komunikaty o błędach i alarmach.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości