• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arduino Due- brak komunikacji z bossa/SAM-BA
#1
Cześć wszystkim.

Ja się na tym kompletnie nie znam,a  potrzebuję wgrać soft otrzymany do projektu wędkarskiego.
Robię pewien projekt i mam problem z mikrokontrolerem, a w zasadzie z jego komunikacją z softem do aplikowania programów - bossa.
Co ustaliłem do tej pory
- kabel i płytka są sprawne (udana próba modyfikacji softu migania diody z przykładowych programików wgrywana wielokrotnie)

- zainstalowane IDE Arduino, dograna paczka z DUE, wybrane urządzenie z listy  i port programisty
- przypisany i aktualny sterownik dla COM w menadżerze urządzeń WIN 7 i 8 (bo próbowałem w dwóch kompach spiąć się z programem wgrywającym))

brak komunikacji z bossa, nie pozwala utworzyć połączenia z Arduino pomimo wskazania COM działającego w IDE Arduino
 
link do bossa:
https://github.com/s...SA/tree/arduino
i do opisu:
http://www.shumatech.../products/bossa
 
Link do podobnego opisu problemu i rozwiązania - z którym nie wiem co począć, by uzyskać polecany tam wiersz z rozszerzeniem .exe
https://forum.arduin...?topic=180809.0

Ktoś?Coś?
 
Odpowiedź
#2
Rzadko używam DUE, ale ostatnio wgrywałem portem native. Z Due nie miałem nigdy takiego kombinowania, po prostu dodałem płytkę do Arduino, wybierałem port i wgrywałem. Sprawdzę jesz w wolnej chwili na innym laptopie bo wydaje mi się, że wgrywałem przez oba porty, na tym laptopie port programisty przestał działać, ale też mam tu już tyle wersji przeinstalowanych przez prawie dwa lata z Arduino i 5 lat systemu W7, że nawet nie będę dochodził co jest nie tak.
 
Odpowiedź
#3
Dzięki za odzew.
Ja mogę wgrywać ze szkicownika, chodzi mi bardziej o bossa, bo mam do wepchnięcia w Due program Message.sender.ino.arduino_due.bin
 
Odpowiedź
#4
Jest to nieco porypane.
Na początek znajdź tego bosa u siebie. Włącz pełne komunikaty w ustawieniach Arduino i zlokalizuj gdzie jest pakiet zainstalowany, przy każdej kompilacji i wgrywaniu jest to w komunikatach wypluwanych poniżej okna szkicu.
U mnie np. jest to:
c:\Users\Admin\AppData\Local\Arduino15\packages\arduino\tools\bossac\1.7.0\, tu sobie skopiowałem plik 'BIN' wygenerowany w Arduino, wpisałem: 
bossac --port=COM88 -e -w -v -b  BlinkWithoutDelayDUE.ino.arduino_due_x.bin 
i efekt:
   
No ale nie od razu, podłączając pod różne porty DUE kabelek USB przedstawia się raz na COM3 (native), raz na COM27 (programming), czasami po programowaniu "native" zostaje port COM88. Tylko że i tak jest komunikat od bosa "no device found". Trzeba uruchomić w trybie programowania. Udało mi się to wciskając na płytce button ERASE, podłączenie zasilania, wciśnięcie reset i puszczenie przycisków. Został port COM88, odpalenie powyższej linijki dało wynik jak na obrazku.
Potem reset i program się uruchomił.

Edit:
A teraz sposób na użycie programming port. U mnie jest to port COM28, otwierasz monitor portu COM, wybierasz prędkość 1200 baud, każde otwarcie/zamknięcie z tą prędkością kasuje pamięć DUE.
Teraz wystarczy linijka:
bossac --port=COM28 -e -w -v -b BlinkWithoutDelayDUE.ino.arduino_due_x.bin
i efekt jak wcześniej. Po wciśnięciu reset ruszył nowy program.
 
Odpowiedź
#5
Z pomocą kolegi udało się załadować soft na płytkę, kluczem był tryb programowania płytki, wcześniej słuchać coma nie chciała.
Teraz czekam na kolejny soft do płytki, jak będą problemy- znowu będę spamował.
Dziękuję bardzo za pomoc.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości