• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Błąd expected primary-expression before '.' token
#21
Nie chce Cię martwić ale za 5lat to nikt może już nie używać C/C++ i wtedy projekt będzie nic nie warty Smile
Kto wie co za następne 5lat będzie skoro krzem już osiąga swój kres.....
 
Odpowiedź
#22
(03-10-2018, 08:12)error105 napisał(a): Nie chce Cię martwić ale za 5lat to nikt może już nie używać C/C++ i wtedy projekt będzie nic nie warty Smile
Tym bym się nie martwił. Basic C-64, ZX Spectrum, "Szmatari" nie żyje ok 30 lat i nie ma problemu aby w nim coś napisać czy zmodyfikować.
Skoro dziś mogę skompilować projekt w CUPL, który "nie żyje" ok30 lat, to za 5 lat nie będzie problemu aby zmodyfikować projekt w C czy Bascom.
Prędzej przestanie być produkowany AVR. Nie nastąpi to z dnia na dzień, można więc zrobić zapasy lub przenieść kod na inny uC. Ponadto nie zaprzestaną produkować wszystkich AVR. Niektóre wersje będą na rynku długo. Wystarczy poszukać ofert sprzedaży 8051. Można kupić zarówno w detalu jak i hurtem.
Nawet jak za 5 lat nie będzie C i AVR to projekt z punktu widzenia softu jest banalny i bez problem, u mając kody źródłowe, można go przenieść na inny uC i inny język.

Problemem jest czas wdrażania projektu. Trzeba to zrobić w max 12 miesięcy, najlepiej 6. Ten jest na tyle prosty (program), że da się to zrobić w 3..4 miesiące. Później przez rok, dwa, może i 3 dokładamy do biznesu, po tym czasie powinno udać się na nim zarobić.
Jeśli wdrażamy 5 lat, to jakie koszty poniesiemy? 10..20 razy większe gdy zrobi to się w 3..6 miesięcy. W takiej sytuacji aby odzyskać wyłożone pieniądze, czas zwrotu nie będzie 1..3 lat tylko 5..10 lat.
Kto rozsądny wejdzie w biznes gdy kasę z niego będzie miał za 10 lat? Może, bo biznes może nie wypalić. Skoro ryzykuję kasę, to czy lepiej zaryzykować pieniądze z 3..6 miesięcy czy z 5 lat?

Pomijam fakt, ze ten projekt, nie ma szansy na zysk, chyba, że autor zostanie "prezesem", będzie pociągał za sznurki i wejdzie ustawa nakazująca założenie takiego ogrzewania. Nie jakieś C.O., piec "Kubuś" ale ekologiczne z panelami słonecznymi. Tylko jak zwalczyć konkurencję?
 
Odpowiedź
#23
Dałem tylko przykład ,wiem doskonale że język nie umrze szybko, ale skąd wiadomo co za 5lat będzie ? W elektronice nie ma co planować aż tak w przód, a projekt zakładać max na pół roku chyba że robimy dla siebie Smile
 
Odpowiedź
#24
(03-10-2018, 09:44)error105 napisał(a): a projekt zakładać max na pół roku chyba że robimy dla siebie Smile

Jak buduję sobie dom, to mogę założyć 2 lata nawet 5 ale nie jak prosty projekt. Robiąc dla siebie czas należy skrócić. Nie są wymagane dokładne testy, produkt będzie testował się w czasie użytkowania. Nie trzeba robić finalnej wersji PCB, może być pierwszy prototyp z drutami.Nie sa wymagane badania CE. Dla tego projektu, realny czas realizacji 4..6 tygodni.
 
Odpowiedź
#25
4-6 tygodni ? Oj to wolno jakoś Smile
 
Odpowiedź
#26
(03-10-2018, 16:30)error105 napisał(a): 4-6 tygodni ? Oj to wolno jakoś

Zapłać 4 razy więcej niż normalnie będzie szybciej. Laminaty, zamiast za 300..400zł w czasie 14..20 dni, zrobią mi w 2 za 1200..1600zł.Kupno elementów to samo. Projekt będą robić 3 osoby a nie jedna, itd, itp.

Jak to mówia: "Jak się da to się zrobi".
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości