• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
arduino uno a rfid rc522 [podlaczenie]
#1
Witam serdecznie,
W internecie w poradnikach i projektach zauważyłem, że niektórzy do połączenia arduino uno z rfid rc522 używają konwertera stanów logicznych a niektórzy nie.
I tu sie rodzi moje pytanie, czy chodzi tylko o to zeby układ rfid byl zasilony 3,3 V (np z odpowiedniego gniazda w arduino)i normalnie podpięty pod wejścia? Czy moze sygnał arduino ma 5v a nadawany przez rfid ma 3,3v i dlatego jest potrzebny konwerter?
Pozdrawiam serdecznie
 
Odpowiedź
#2
Czasem użądzenia zasilane z 3,3V tolerują napięcie 5V ale musi być to wyraźnie napisane w dokumentacji. Jeśli nie masz pewności to stosuj konwerter poziomów.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
#3
(26-03-2017, 14:20)namok napisał(a): Czasem użądzenia zasilane z 3,3V tolerują napięcie 5V ale musi być to wyraźnie napisane w dokumentacji. Jeśli nie masz pewności to stosuj konwerter poziomów.

Dziekuje serdecznie za odpowiedz. Czyli tu nie chodzi o napięcie zasilania tylko o "napięcie" sygnału ktory bedzie podany?
 
Odpowiedź
#4
(26-03-2017, 14:23)adamasas napisał(a):
(26-03-2017, 14:20)namok napisał(a): Czasem użądzenia zasilane z 3,3V tolerują napięcie 5V ale musi być to wyraźnie napisane w dokumentacji. Jeśli nie masz pewności to stosuj konwerter poziomów.

Dziekuje serdecznie za odpowiedz. Czyli tu nie chodzi o napięcie zasilania tylko o "napięcie" sygnału ktory bedzie podany?

Chodzi o to że nie rozumiesz co piszę, a skoro tak to stosuj konwerter gdy łączysz urządzenia zasilane różnymi napięciami.
Pomagam za darmo więc szanuj mój czas.
Wklejaj tekst a nie jego zdjęcie.
Nie pisz następnego postu jak nie odpowiedziałeś na poprzedni.
Jak mądrze zadawać pytania
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości