• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Atmega328 wiesza się
#1
Witam 
Mam mały problemik , mam zrobiony układzik z zegarkiem na matrycach matrix , wszystko ładnie pięknie lecz działa tylko z 3 minuty i się zawiesza po resecie wraca wszystko do normy lecz znów po upływie 3 minut lub troszkę dłużej się wiesza co ciekawe jak jest podłączony programator pod złącze ISP to wszystko ładnie śmiga , co może być powodem takiego zjawiska .
 
Odpowiedź
#2
Programator zapewnia zasilanie, a Arduino ma ustawione zabezpieczenie, że jak napięcie spada poniżej 4.3V (typowo) to się wyłącza, może to jest problemem. Albo coś nie halo na tej płytce z podciąganiem RST do VCC, podłączony kabelek do RST też nieco zwiększa pojemność tej linii.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
rst mam podpięte przez rezystor 10k ,zasilanie z zasilacza 5V .
 
Odpowiedź
#4
To, że na zasilaczu napisane 5V niewiele znaczy, jak również to że zmierzyłeś 5V na tym zasilaczu. Jakbyś zmierzył 2V to na pewno popsuty, a jak mierzysz multimetrem 5V, to znaczy, że średnio tyle jest, ale mogą być krótkie spadki poniżej 4.3V i multimetr tego nie zauważy, bo uśrednia, a uC się zresetuje, bo on czeka na impuls odpowiedniej długości.
Ale po resecie uruchomiłby się od nowa gdy jego wywoływanie ustanie. Więc może to prawidłowe działanie z programatorem to tylko zbieg okoliczności. Wtedy bardziej istotny jest czas działania, program staje bo zaczynają się dziwne ruchy w pamięci, przejeżdżanie poza tablice, przepełnienia buforów, defragmentacja stringami, przepełnienia stosu.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#5
(26-03-2022, 19:34)darex120 napisał(a): rst mam podpięte przez rezystor 10k  ,zasilanie z zasilacza 5V .
Proste, Regulator napięcia jest przeciążony i dlatego się wyłącza.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości