• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samoistne wciskanie przycisków w grach
#1
Witam, mam niecodzienny problem. Bawię się trochę w "simracing" Zrobiłem sobie samodzielnie shifter i hamulec ręczny, wszystko na początku było podpięte pod starego pada, ale pewnego dnia jak sobie najzwyczajniej w świecie grałem zaczęły mi się zmieniać same biegi, w górę i w dół. Postanowiłem że zmienię pada, zmieniłem i było to samo. Sprawdziłem co się będzie działo gdy odłączę switche, cały czas samo zmieniało biegi (nawet jak stałem w miejscu i nic nie dotykałem) postanowiłem postawić shifter i ręczny na arduino nano, zaprogramowałem, podpisałem przyciski w asseto corsa, i dalej to samo. Zrobiłem format komputera, zaaktualizowalem sterowniki, wyeliminowałem wszystkie możliwości (problem z kierownica, i ogólnie urządzeniami pod USB) podpisałem shifter pod przyciski B oraz G żeby sprawdzić czy np w notatniku w Windowsie będzie samo pisało, no i w Windowsie nic samo nie wariowało, wychodzi na to że tylko w grach dzieją się jakieś cuda, i tylko związane ze zmianą biegów. Mi już brakuje pomysłów o co może chodzić, macie może jakieś pomysły? Pozdrawiam.
 
Odpowiedź
#2
1. Pad był podpięty do komputera przez USB ?
2. Arduino jest podpięte do komputera przez USB ?
3. Czy obydwa urządzenia widziane są na emulowanym RS ?
4. Czy próbowałeś zmieniać porty USB ?
---------------------------------------
10. Jeśli w notatniku sprzęt sam nie pisze, to czy pisze gdy zmieniasz biegi ?
Bo jeśli tak, to jest raczej problem softwareowy i na tym forum prawdopodobnie nie znajdziesz pomocy.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości