• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
atmega328p własna "płytka"
#1
Czy to ma szanse zadziałać (załącznik)? Chcę w jak najprostszy sposób uruchomić atmege328p. Patrzyłem schematy z neta i wydaje mi się, że dobrze.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#2
Raczej nie zadziała, nie widziałem specyfikacji ale VCC i AVCC to są wejścia a nie jedno wejście drugie wyjście tak samo tyczy się GND....
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#3
Jarewa0606 napisał(a):Raczej nie zadziała,  nie widziałem specyfikacji ale VCC i  AVCC to są wejścia a nie jedno wejście drugie wyjście tak samo tyczy się GND....

Dzięki za odpowiedź. Znalazłem inny schemat. Jak możesz to rzuć okiem czy jest prawidłowy.
// edit.
W jakim celu na schemacie niżej znajduje się L1 10uH? o ile kondensator wiem po co, tak tego nie wiem.


Załączone pliki
.pdf   Schematic_Arduino Uno SMD Minimal_2021-02-22.pdf (Rozmiar: 30.65 KB / Pobrań: 11)
 
Odpowiedź
#4
No teraz raczej poprawnie...

AVCC to zasilanie przetwornika analogowego o ile nie podłączony AREF to te wejscie jest napięciem referencyjnym... Cewka i kodesatora to filtr napięciowy, bo napięcie referencyjne musi być bardzo stabilne inaczej przetwornik analogowy bzdury będzie pokazywał...
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#5
http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011...pinow.html tu jest wyjaśnione co i jak, obowiązuje dla większości uC. Tak do najprostszych rzeczy pierwszy sposób wystarcza, kondensator kwarcu może/czasami musi być mniejszy, zależy jak długie te linie zrobisz.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#6
Linie krótkie, max 15mm, zdecydowałem się na ATmega168 cena dwa razy niższa, a potrzebuje tego kilkanaście sztuk. Rozkład wyjść taki sam więc nic nie będę zmieniał.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości