• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CNC3018 i wifi
#1
Hejka
Moze ktos pomoc w temacie, CNC3018 z arduino CNC Shields i laczenie sie z urzadzeniem poprzec WIFI a nie kabelkiem USB ?
 
Odpowiedź
#2
Arduino łączy się z PC przez UART, to USB to zwykle konwerter USB-UART na płytce Arduino, można to zastąpić bezprzewodowo na kilka sposobów, łatwiejszy BT HC-05 zainstalowany jako port COM w systemie. Kolejny to wsad do ESP8266, robi mostek UDP/TCP to UART. Na PC instaluje się darmowy soft Tibbo, podajesz mu na jakim IP jest takie urządzenie, UDP/TCP i dodaje port COM w systemie.
Taki mostek jest np. tu: https://github.com/jeelabs/esp-link , ale można też użyć przykładu z CORE ESP do Arduino, serwer UDP/TCP i przekierować wszystko na UART, działa, choć nie ma takich fajerwerków i ładnego interfejsu WWW.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#3
UDP raczej jest zlym pomysłem w cnc...
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#4
W sumie to słyszałem o tej losowości przylatywania bajtów w UDP, ale nigdy nie widziałem, może przez Internet coś takiego jest szybsze do wypatrzenia.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#5
Na płytce sterownika CNC3018 jest gniazdko do wpięcia bezpośrednio konwertera bluetooth HC-05. Oczywiście to daje metry zasięgu. Istnieją urządzenia, które realizują konwersje TCP<>RS, ale byś potrzebował takie z wyjściem TTL, a to może być problem. Dość prosto można coś takiego zrobić z jakimś Linuxem, np. na malince. Tak czy inaczej będzie trzeba sporo pokonfigurować, bo na roboczym PC będzie trzeba stworzyć wirtualny port szeregowy i konfigu przekierować go na odpowiedni port i adres IP. Programy do obsługi CNC3018 (np. Candle) muszą mieć port szeregowy.
Ale UWAGA - CNC3018 to proste urządzenie, jak chcesz np. ustawić startową pozycje bez widoku na sprzęt.
 
Odpowiedź
#6
Malinka to trochę przerost formy, TCP-UART można zrobić za 10 zł z ESP8266, jest gotowy wsad. nawet jakby w obiekcie nie było wifi, to w cenie maliny obecnie można kupić jeszcze z 10 routerów WIFI czy AP.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości