• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik dymu na baterie pod Arduino/Attiny
#11
Założyłem inną baterię 9V i przestał półbibczeć , choć też pokazywała tylko 9.0V nowa. Można mu dmuchnąć z Efajku, co generuje aerozol z olejków/mgiełkę zamiast dymu i też bipczy, więc jakiś bardzo mądry to on nie jest, lepiej go nad garnkami z zupą chyba nie wieszać.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#12
No nie nad kuchnią nie będę go wieszał, miałem na myśli kuchnie jako pomieszczenie. Ja się oczujnikowałem dokupiłem jeszcze 3. Testy zrobione bipczyk piszczy na telegrama zasuwa powiadomienie z napięciem baterii w Supli w apce na tel dodatkowo mam wgląd na baterie Attiny wysyła co 4 dni także finito.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedź
#13
Przejrzałem półkę w Action i faktycznie są dwa rodzaje czujników, ale oba na 9V, drugi ma po prostu baterię "na 10 lat" i kosztuje 45, czyli taki jak w aukcji allegro z linka, ten za 2 dychy ma baterię na rok (*wytrzymała godzinę). Może się skończyły te fajniejsze.
Miło być decenianym https://buycoffee.to/kaczakat
 
Odpowiedź
#14
Wczoraj kupiłem u siebie w Action kolejny bo fajnie mi to działa z powiadomieniem po mojej przeróbce na tel i jest od groma na 3V baterie CR123A i 10lat no przynajmniej w moim Action. Ten co ma na 10 lat to myślę że tyle wytrzyma bo bateria jest konkret litowa i dobrej firmy mam je pomontowane w innej elektronice na zewnątrz mrozy nie mrozy i chodzi już 4 rok, ale w razie czego w czujnikach zrobiłem pomiar i mój układ sprawdza napięcie baterii i jak będzie zdechnieta to wyślę powiadomienie na tel.

Dzisiaj polutowalem kolejny swój układ na Attiny3224 i w tygodniu zmontuje  Big Grin


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedź
#15
Ciekaw jestem jak się te czujki na dłuższą metę będą sprawować. Bardziej profesjonalne rozwiązania mają możliwość odkręcenia komory i przemycia wodą z detergentem. Szczególnie ciekawie może być w kuchni, gdzie przez 10 lat może się wiele wydarzyć Smile

Pamiętajcie jednak koledzy, że przy wyższych pomieszczeniach czujki nie należy montować bezpośrednio na suficie - gorące gazy pochodzące z procesu spalania mogą uniemożliwić gromadzenie się dymu bezpośrednio pod sufitem.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości