• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujnik ruchu PIR HC-SR501 - sygnał zmienia się niezależnie od ruchu
#21
Dla potomnych: ostatnio zakupiłem dodatkowe czujki PIR + zmiana Arduino Leonardo, na klona Mega2560 i co ciekawe, nowa czujka PIR reaguje od razu po zmianie sygnału z wysokiego na niski... ciekawe bo stare czujki nadal mają swoje klika sekund opóźnienia
 
Odpowiedź
#22
Nie żebym się wymądrzał ale te moduły mają 2 potencjometry. 1 jest od czasu trwania stanu wysokiego(lub niskiego-w zaleznosci od ustawien zworki) a drugi od czasu miedzy kolejnymi pomiarami jesli dobrze pamietam. Sprobuj skrecic oba maksymalnie w lewo Wink Nie gwarantuje że pomoże bo nie mam jak sprawdzić-ktoś uszkodził moduł podczas testów(mam uczelniany)
 
Odpowiedź
#23
I dobrze pamiętasz i źle Smile a może są dwa typy, bo spotkałem się już z opisami, że jeden to właśnie singal delay. W rzeczywistości jest to regulacja czułości czujnika i jak tak testowałem go po zamontowaniu na ścianie, to rzeczywiście wyglądało, że taką spełnia rolę. Pierwszy to oczywiście długość trwania sygnału wysokiego po wykryciu ruchu Smile

Jak już wspomniałem, kupiłem dwa PIRy od innego sprzedającego i reaguje natychmiast.. Musiałem trafić jakąś lipną partię, więc następne na bank zamówię od tego co ostatnio.

Mimo wszystko dzięki za zainteresowanie się tematem i zabraniem w nim głosu Smile
 
Odpowiedź
#24
Hej,

Mam podobny problem, ale przed dokladnym pytanie jeszcze postaram sie powalczyc z czujnikiem PIR. Mam za to inne pytanie i nie wiem czy moge je zadac tutaj: lepiej do alarmu uzyc czujnika PIR czy tez lasera i fotorezystora?

Dzieki za odpowiedz.
Kamyk
 
Odpowiedź
#25
(07-03-2017, 17:31)Kamyk napisał(a): lepiej do alarmu uzyc czujnika PIR czy tez lasera i fotorezystora?
Powiem tak: to zależy. Zależy od tego, co, gdzie i jak chcesz umieścić, jak zaplanować układ, do czego ma służyć. Ty tu rządzisz Smile
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości