• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Data kilka dni wstecz
#1
Panowie, czy bez skomplikowanych operacji obliczania daty, można za pomocą jakiejś funkcji określić datę wczorajszą lub inną załóżmy 3 dni wstecz?
 
Odpowiedź
#2
Już to rozwiązałem, za długo już siedzę i próbuję rozwiązywać kolejne problemy podczas nauki programowania i zacząłem się "zapętlać", a rozwiązanie jest trywialne. Mając datę w formacie linuksowym wystarczy odjąć lub dodać ilość sekund odpowiadającą różnicy w dniach ( np. 3 dni * 86400).
Wiem że nie jest to odkrywcze, ale początkującym może pomóc.
 
Odpowiedź
#3
to nie jest czas linuksowy :-) po prosty format : EpochTime
 
Odpowiedź
#4
"EpochTime"to Gazety" Masz na mysli
Unix time
z ktorym za 32 lata beda problemy gorsze jak w 2000 roku
 
Odpowiedź
#5
Linuks jest systemem wywodzącym się z Uniksa, więc można pisać, że chodzi o czas Linuksowy i nikt się nie obrazi.
Problem Y2K38 można rozwiązać przechodząc na 64bitową reprezentację czasu, już powoli jest to wprowadzane.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#6
(24-05-2021, 18:57)Old Fony napisał(a): "EpochTime"to Gazety" Masz na mysli
Unix time
z ktorym za 32 lata beda problemy gorsze jak  w 2000 roku


Jakie problemy?? wystarczy system tylko poprawić ze unix liczy od roku 2040 a nie jak dotychczas od 1970r to tylko poprawka mała.. A zegar sam się zresetuje..
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą. 
 
Odpowiedź
#7
(25-05-2021, 05:54)Jarewa0606 napisał(a):
(24-05-2021, 18:57)Old Fony napisał(a): "EpochTime"to Gazety" Masz na mysli
Unix time
z ktorym za 32 lata beda problemy gorsze jak  w 2000 roku


Jakie problemy?? wystarczy system tylko poprawić ze unix liczy od roku 2040 a nie jak dotychczas od 1970r to tylko poprawka mała.. A zegar sam się zresetuje..
Wow Ale Programista!! ja z ta wiedza bym pracowal jako autumn administrator na gieldzie Ktos zapomina o transakcjach czasowych = wszystko jest do D.... bo  zamiast np  "wplacil 12 zl  ma naraz - na koncie - iles tam  itd itd
 if (.....) jest ok ale nie do wszystkiego.NYGieda szuka specjalistöw zglos sie tam
 
Odpowiedź
#8
(24-05-2021, 22:37)Robson Kerman napisał(a): Linuks jest systemem wywodzącym się z Uniksa, więc można pisać, że chodzi o czas Linuksowy i nikt się nie obrazi.
Problem Y2K38 można rozwiązać przechodząc na 64bitową reprezentację czasu, już powoli jest to wprowadzane.
To Fakt ALLE nikt niechce dotykac programow bazujacych no NP COBOL  Dlaczego ? 
Dlatego ze te programy sa zle dokumentowane i specjlisci z COBOL powoli wymieraja  czyli co mi da 64bit jezeli te cos nie potrafi 32 bity wiem zaraz przyjdzie pytanie  "wszystkie Banki uzywaja cala armie serwerow z 64 bitowymi procesorami" Co ma nic do powiedzenia jaki program na nich "w Abstrakcji" dziala
I tu jest Problem z Y2K38 . Jak sie to mowi Wszyscy szczkaja  ale problemu boja sie dotknac
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości