W motocyklu z instalacją 12v wyprowadzone są 3 przewody ze skrzyni
biegów K1, K2, K3. W odpowiednich momentach przenoszą sygnał minus
(masa). Ich kombinacja informuje jaki bieg jest włączony.
Bieg 1 to K2+K3 (K1 bez masy)
Bieg 2 to K1+K3
Bieg 3 to K3
Bieg 4 to K1+K2
Bieg 5 to K2
Bieg 6 to K1
Luz (neutralny) to brak masy na jakimkolwiek z 3 przewodów.
Licznik w motocyklu został zmieniony na inny i teraz aby wyświetlał aktualny
bieg niezbędne jest rozdzielenie kombinacji 3 przewodów na 6 osobnych
dla każdego biegu. Nowy licznik również wskazuje odpowiedni bieg dzięki
sygnałowi minusowemu (masa). Mało miejsca, więc tylko arduino nano się zmieści.
Chciałbym prosić o pomoc jak to zbudować, bo zielony jestem w temacie.
biegów K1, K2, K3. W odpowiednich momentach przenoszą sygnał minus
(masa). Ich kombinacja informuje jaki bieg jest włączony.
Bieg 1 to K2+K3 (K1 bez masy)
Bieg 2 to K1+K3
Bieg 3 to K3
Bieg 4 to K1+K2
Bieg 5 to K2
Bieg 6 to K1
Luz (neutralny) to brak masy na jakimkolwiek z 3 przewodów.
Licznik w motocyklu został zmieniony na inny i teraz aby wyświetlał aktualny
bieg niezbędne jest rozdzielenie kombinacji 3 przewodów na 6 osobnych
dla każdego biegu. Nowy licznik również wskazuje odpowiedni bieg dzięki
sygnałowi minusowemu (masa). Mało miejsca, więc tylko arduino nano się zmieści.
Chciałbym prosić o pomoc jak to zbudować, bo zielony jestem w temacie.

