• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RFID + Elektromagnes?
#1
Witam, chcę zrobić skrytkę za obrazem na rfid i sprężynę która będzie odciągała obraz do góry (na szynach) po zwolnieniu "mechanizmu". Ów mechanizm na początku planowałem zrobić z przekaźnika i elektromagnesu 12v który ma udźwig 2,5 kilo. Niestety planuje też żeby ów schowek był niedostępny dla ludzi (magnes 2,5kilo każdy może sam może podważyć - pamietajmy że jeszcze sprężyna będzie działać na plus) . W każdym razie doszedłem do wniosku, że za mała siła będzie i zrezygnowałem z magnesu. Teraz pytanie do was: Co wy byście mi polecili zastosować w takiej sytuacji? Dodam, że potrzebuje czegoś taniego =  zwora elektromagnetyczna odpada - bo z tego co widziałem to po 150zł chodzą.


   
 
Odpowiedź
#2
Lepiej kupić gotowy moduł RFID do sterowania elektrozaczepem w furtkach itp. Za 100 znajdziesz na allegro, programowanie jest bardzo proste np. przez kartę master. Nie bedziesz potrzebował żadnych przekaźników, tylko elektromagnes i mechanizm.
 
Odpowiedź
#3
http://allegro.pl/sterownik-czytnik-rfid...38419.html
 
Odpowiedź
#4
(13-01-2016, 00:56)jabbadabbadahat napisał(a): Witam, chcę zrobić skrytkę za obrazem na rfid i sprężynę która będzie odciągała obraz do góry (na szynach) po zwolnieniu "mechanizmu". Ów mechanizm na początku planowałem zrobić z przekaźnika i elektromagnesu 12v który ma udźwig 2,5 kilo. Niestety planuje też żeby ów schowek był niedostępny dla ludzi (magnes 2,5kilo każdy może sam może podważyć - pamietajmy że jeszcze sprężyna będzie działać na plus) . W każdym razie doszedłem do wniosku, że za mała siła będzie i zrezygnowałem z magnesu. Teraz pytanie do was: Co wy byście mi polecili zastosować w takiej sytuacji? Dodam, że potrzebuje czegoś taniego =  zwora elektromagnetyczna odpada - bo z tego co widziałem to po 150zł chodzą.

Hmmm. mało to ma wspólnego z Arduino... ale przynajmniej jedna uwaga:
Po co "do góry"?
O niebo łatwiej będzie w drugą stronę - obraz sobie sam opadnie. Wtedy wystarczy jakaś "czarcia zapadka" co nie? 
cyt. : "To podważymy i oprzemy na dwóch sprężynkach. O, taaak. Z góry wbijemy gwozdek i od dołu damy gwozdek, do gwozdków dwa przewody - od baterii i petardy z detonatorem, i to wszystko zatopimy w gównie. Jak facet siądzie, gwozdki się zetkną, obwód się zamknie i wszystko pierdyknie.". Film "Nic śmiesznego" 
Pozdrawiam
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości