Liczba postów: 34
Liczba wątków: 8
Dołączył: Oct 2020
Reputacja:
0
Dodam, ze gdy zamieniam rezystor to nic się nie zmienia, dopóki nie zamienię pinów na Arduino i nie nacisnę przycisku reset.
Totalnie nie kumam nic, pomocy.
Liczba postów: 355
Liczba wątków: 5
Dołączył: Aug 2019
Reputacja:
29
Co ogranicza prąd do ledów? Narysuj schemat,
Liczba postów: 898
Liczba wątków: 19
Dołączył: Jun 2018
Reputacja:
44
Po pierwsze co to za ledy?? ile sztuk?? BC547 dup... nie urywa maksymalny jego prąd to 100ma....
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą.
Liczba postów: 34
Liczba wątków: 8
Dołączył: Oct 2020
Reputacja:
0
Zwykły pasek 5v 0,5m. Czerwone a drugi zielony
30 diod 2835 2,4 W.
Jaki tranzystor powinienem w takim razie zastosować ?
Rozumiem, ze gdy podane mu 1000mA to on wypuści i tak maksymalnie 100mA ?
Dlatego się tak cholernie grzeje ? .
Liczba postów: 898
Liczba wątków: 19
Dołączył: Jun 2018
Reputacja:
44
15-02-2021, 13:47
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2021, 13:49 przez Jarewa0606.)
Tranzystor ma 100mA ty go przeciążasz dlatego się grzeje czytaj dokumentacje... tym tranzystorem możesz co najwyżej 4 diody z paska zasilić....
"Rozumiem, ze gdy podane mu 1000mA to on wypuści i tak maksymalnie 100mA "
Wypuści więcej ale będzie się cholernie grzał... te do 100 to jego normalna praca....
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą.
Liczba postów: 898
Liczba wątków: 19
Dołączył: Jun 2018
Reputacja:
44
bardziej mosfet na duże prądy...
Arduino zostało wymyślone po to, by robić dobrze jedną prostą rzecz – migać diodą.