• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komunikacja Arduino Uno i AtTiny 85 oraz Pamięć AtTiny 85
#1
1.Witam chciałem się dowiedzieć czy istnieje możliwość komunikacji Arduino Uno i mikrokontrolera AtTiny 85(Coś w stylu komunikacji 2 arduino poprzez Rx i Tx).Chciałbym to wykorzystać w ten sposób że:

Arduino np. nada sygnał o wartości 1 to AtTiny da stan wyskoi na którymś z pinów, i w ten sposób np załączy przekaźnik, a gdy arduino nada sygnał o wartóści 2 to 1.AtTiny przekaże go od następnego AtTiny który np. zacznie mrygać diodą led i np gdy Arduino nada wartość 3 to 1 AtTiny gdy odczyta wartość 3 to przekaże ją do 2 AtTiny, a ten po sprawdzniu przekaże ją do 3 AtTiny at ten z kolei po odczytaniu tej wartości zrobi jakąś czynność np też załączy przkaźnik i tak dalej. 2.Teraz przychodzi jeszcze jedno pytanie czy AtTiny pomieści taką dużą ilość warunków if od 15 do 20 MAX (nawet myślę że to za dużo lecz nie jestem w stanie określić ile konkretnie potrzebuje) które będą sprawdzały wartości
nadanych sygnałów i będą je przekazywać dalej lub wykonywały konkretną czynność. Za wszelką pomoc dziękuję Smile .

Za zawiłość moich wywodów przepraszam lecz wiem że to dobre forum i napewno ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem Smile  .
 
Odpowiedź
#2
To się nazywa i2c jak kto woli szyna , attiny 85 ma tyle samo miejsca co atmega8 więc jak zmieścisz się z programem na nią to do attiny wejdzie spokojnie , z doświadczenia powiem że attiny 85 to bardzo fajne scalaki mają duże możliwości jak na takie prawie nic . Można się pobawić jak piszesz w software serial ale zajmuje sporo więcej miejsca bo jest emulowany a nie jak i2c wbudowany .
Ważne aby robić co się lubi albo lubić co się robi .
Arduino UNO, TINY, PRO MINI
Pomoc nagradzamy punktami reputacji Wink
 
Odpowiedź
#3
(28-05-2016, 16:10)JasQ napisał(a): To się nazywa i2c jak kto woli szyna , attiny 85 ma tyle samo miejsca co atmega8 więc jak zmieścisz się z programem na nią to do attiny wejdzie spokojnie , z doświadczenia powiem że attiny 85 to bardzo fajne scalaki mają duże możliwości jak na takie prawie nic . Można się pobawić jak piszesz w software serial ale zajmuje sporo więcej miejsca bo jest emulowany a nie jak i2c wbudowany .

Dobra dzięki bardzo JasQ jak zwykle pomocny Smile .
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości