• Witaj na Forum Arduino Polska! Zapraszamy do rejestracji!
  • Znajdziesz tutaj wiele informacji na temat hardware / software.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LCD 3,5" Dotyk TFT 320x480 Mega UNO ILI9486
#41
EVE nie jest niezbędny do tego aby wyświetlić obrazek ale ułatwta to. W książce https://helion.pl/ksiazki/mikrokontroler...m#format/e masz opisane, jak wyświetlić obrazek bez użycia EVE. Książka w wersji elektronicznej kosztuje 71zł. Do tego dodasz kilka godzin prób i obrazek masz wyświetlony. Niestety, jak chcesz mieć go skompresowanego (nie chodzi o JPEG), to zaczyna się jazda (FTDI udostępnia odpowiednie narzędzia). Podobnie jak chciałbyś mieć go w GIF (też kompresja) czy nawet BMP (bez kompresji). Najłatwiej obrazek skonwertować do R5G6B5 ale swoją objetość będzie miał i wysłać do FT8xx.


Podsumuje tak:
- Nie ma łatwych tematów, takie są tylko w reklamach i przechwałkach niektórych forumowiczów.
- Zawsze można napotkać przeszkodę podczas realizacji projektu, i wypowiedzi "To kilka linijek kodu", czy "5 minut roboty" to fikcja. Realnie z 5 min robi się 50 albo i 5 godzin (czasem 5 dni).
- Przeważnie jest kilka sposobów osiągnięcia celu, jedne pozwalają osiągnąć go szybciej (np EVE ale u Ciebie nie chce działać) inne osiągnąć w ogóle (w tym przypadku pisząc program bez wspomagania się EVE).


Piszesz, że wolisz zapłacić. O jakiej kwocie myślisz? Zanim odpowiesz, ile czasu poświęciłeś na zadanie, bez sukcesu? Przelicz teraz, jaka kwotę proponujesz i jaka wyjdzie stawka godzinowa. Pamiętaj, że https://zarobki.pracuj.pl/porady-zarobko...RaEALw_wcB
Uwzględnij, że jeśli zleceniodawca ma zadanie wykonać dobrze musi podłączyć wyświetlacz do płytki i wypróbować co zajmuje czas. Ja np nie zapłaciłby dopóki bym nie zobaczył, że program działa (wystarczą fotki).
Możesz wybrać najtańszego wykonawcę, który sprawdzi to na EVE a program nie zadziała na płytce, którą dysponujesz. pieniądze wyrzucone w błoto.
Zastanów się więc czy warto płacić, za dobrą robotę dużo,  czy nie dokończyć zadania samodzielnie? teraz to wygląda tak, że kilka metrów przed metą przerwałeś wyścig.
 
Odpowiedź
#42
Czy mógłby ktoś podpowiedzieć co zrobić, aby w zakładce export programu EVE mieć zakładkę do eksportu programu do arduino. Mam tylko jedną "EVE HAL 2.0 .... " a powinna być jeszcze przynajmniej jedna do exportu programu do arduino.
 
Odpowiedź
#43
Zmień wyświetlacz na np. FT800, to będziesz mógł wyeksportować do Ardu.
Jeśli masz problem z kodem lub sprzętem, zadaj pytanie na forum. Nie odpowiadam na PW, jeśli nie dotyczą one spraw forum lub innych tematów prywatnych.

[Obrazek: SsIndaG.jpg]
 
Odpowiedź
#44
Mam wyświetlacz FT 811 800x480 i bibliotekę GD23Z. Przy wybraniu FT 800 nie ma takiej rozdzielczości i podstawia inną bibliotekę. Może wiecie jak to "przestawić".
 
Odpowiedź
#45
Pół dnia zajęło mi w Windowsie szukanie przyczyny dlaczego ten kod nie chciał się generować do arduino. Sukces kod się generuje przez Export EVE arduino. Po wrzuceniu do arduino mam taki błąd(zaznaczony pogrubioną) i nie wiem co dalej. 

Kod:
#include <EEPROM.h>
#include <SPI.h>
#include <Wire.h>
#include <FT_VM800P43_50.h>

#define RAM_LENAFACE40 0

static PROGMEM prog_uchar lenaface40[] = {
#include "lenaface40.h"
};

#define RAM_20160628_112733 3200

[b]static PROGMEM prog_uchar 20160628_112733[] = {
#include "20160628_112733.h"
};[/b]

FT800IMPL_SPI FTImpl(FT_CS_PIN,FT_PDN_PIN,FT_INT_PIN);
void setup()
{
FTImpl.Init(FT_DISPLAY_RESOLUTION);
FTImpl.SetDisplayEnablePin(FT_DISPENABLE_PIN);
FTImpl.SetAudioEnablePin(FT_AUDIOENABLE_PIN);
FTImpl.DisplayOn();
FTImpl.AudioOn();
FTImpl.Cmd_Inflate(RAM_LENAFACE40);
FTImpl.Finish();
FTImpl.Cmd_Inflate(RAM_20160628_112733);
FTImpl.Finish();
FTImpl.DLStart();
FTImpl.BitmapHandle(1);
FTImpl.BitmapSource(3200);
FTImpl.BitmapLayout(FT_ARGB1555,800,240);
FTImpl.BitmapSize(FT_NEAREST,FT_BORDER,FT_BORDER,400,240);
FTImpl.DLEnd();
FTImpl.Finish();
}

void loop()
{
FTImpl.DLStart();
FTImpl.ClearColorRGB(31,63,127);
FTImpl.Begin(FT_BITMAPS);
FTImpl.Vertex2ii(45,18,1,0);
FTImpl.End();
FTImpl.Cmd_Text(205,220,28,0,"POCZTA");
FTImpl.BitmapHandle(0);
FTImpl.BitmapSource(0);
FTImpl.BitmapLayout(FT_ARGB1555,80,40);
FTImpl.BitmapSize(FT_NEAREST,FT_BORDER,FT_BORDER,40,40);
FTImpl.Cmd_ScreenSaver();
FTImpl.Begin(FT_BITMAPS);
FTImpl.Macro(0);
FTImpl.End();

FTImpl.DLEnd();
FTImpl.Finish();
}


/* end of file */
 
Odpowiedź
#46
Wrzuć cały kod.
 
Odpowiedź
#47
Cytat:Wrzuć cały kod



Tzn? Taki kod mi wygenerowało to nie jest jeszcze cały kod?
 
Odpowiedź
#48
Wrzuć opis błędu masz pod kodem na dole.
 
Odpowiedź
#49
Sprawdź, czy na pewno wybrałeś kompilację dla odpowiedniego Arduino i czy masz plik "lenaface40.h".
 
Odpowiedź
#50
(16-12-2019, 10:21)brendy napisał(a):
Cytat:Wrzuć cały kod



Tzn? Taki kod mi wygenerowało to nie jest jeszcze cały kod?
A gdzie zawartość
Kod:
#include "lenaface40.h"
i
Kod:
#include "20160628_112733.h"
?

Umieść WSZYSTKIE pliki ".c" i ".h", które wygenerował EVE.
 
Odpowiedź
  


Skocz do:


Przeglądający: 1 gości